Városlista
2026. január 6, kedd - Boldizsár

Hírek

2023. Május 13. 06:53, szombat | Belföld
Forrás: mti

VOSZ Barométer: inkább optimisták a vállalkozások

VOSZ Barométer: inkább optimisták a vállalkozások

A cégvezetők többsége optimistán tekint az idei évben várható gazdasági folyamatokra a vállalkozások kilátásainak mérésére indított VOSZ Barométer fő indexe szerint, amelynek első értéke 61 pont lett - közölte a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) az Egyensúly Intézettel közösen készített felmérésük alapján pénteken.

A VOSZ Barométer több mint 400 vállalkozás megkérdezésével készül, a jövőben negyedévente jelenik majd meg, fő indexének értéke 0 és 100 pont között mozoghat.

A tájékoztatás szerint az első VOSZ Barométer alidexei közül a pénzügyi helyzeté 74 pont, az üzleti hangulaté 62 pont lett. A leggyengébb értéket a beruházási hajlandóság alindexe érte el, 49 ponttal. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a korábbinál kevesebb beruházást várnak átlagosan a cégvezetők.

A felmérésben megkérdezettek relatív többsége, 45 százaléka szerint inkább kedvezőek a cégek működésére vonatkozó kilátások a következő negyedévre, 17 százalék szerint nagyon kedvezőek, míg 28 százalék inkább kedvezőtlen, 10 százalék nagyon kedvezőtlen értékelést adott.

A megkérdezettek 56 százaléka szerint vállalkozásuk idén el fogja érni a tervezett árbevételt, ugyanakkor mindössze 13 százalékuk vár a tavalyinál nagyobb árbevételt az idén. A válaszadók 24 százaléka úgy becsüli, hogy 10 százalékot elérő vagy annál nagyobb árbevételcsökkenéssel zárja majd az évet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld

NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe

Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

2026. Január 06. 07:16, kedd | Belföld

Magyar Péter: a Tisza Párt készen áll a kormány- és rendszerváltásra

A Tisza Párt készen áll a kormány- és rendszerváltásra és azon fog dolgozni, hogy a bőség évei következzenek - mondta Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.