Városlista
2026. január 7, szerda - Attila

Hírek

2018. Október 04. 15:04, csütörtök | Kék hírek
Forrás: mti

Vizsgálja a rendőrség is a szombathelyi tömeges megbetegedés körülményeit

Vizsgálja a rendőrség is a szombathelyi tömeges megbetegedés körülményeit

A rendőrség foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanújával vizsgálja az elmúlt héten négy szombathelyi iskolában történt tömeges megbetegedés körülményeit

- közölte az MTI érdeklődésére csütörtökön a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság megbízott sajtóreferense.

Seffer Lilla őrnagy tájékoztatása szerint a vizsgálatot büntetőeljárás keretében a Szombathelyi Rendőrkapitányság bűnügyi osztálya folytatja.

Stánitz Éva megyei tisztifőorvos szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az elvégzett laboratóriumi vizsgálatok eredményei szerint calici vírus okozta a fertőzést, amelyben 338-an betegedtek meg. A betegség enyhe lefolyású volt, gyomor- és bélrendszeri panaszokkal, hasi görcsökkel, hányással, hasmenéssel, hőemelkedéssel, enyhe lázzal járt. Elmondása szerint két tanuló került kórházba kiszáradás tünetei miatt.

A Vas Megyei Kormányhivatal tájékoztatása szerint az eset kapcsán vizsgálatot folytat a NÉBIH Élelmiszer-és Takarmánybiztonsági Igazgatósága is. Mint korábban közölték, mintákat vettek az érintett főzőkonyhán készített ételekből, a felhasznált alapanyagokból, tisztító- és fertőtlenítőszerekből. A konyha működését a vizsgálat idejére felfüggesztették, a diákétkeztetést másik helyről biztosítják. A minták laboratóriumi vizsgálata még tart, az eredményről később tájékoztatnak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 07. 07:52, szerda | Kék hírek

ORFK: a hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.

2025. December 21. 10:03, vasárnap | Kék hírek

Újabb gyanúsított a Szőlő utcai ügyben

Rendész bántalmazott a napokban egy fiatalkorú fogvatartottat a Budapesti Javítóintézetben, ezzel az úgynevezett Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma kilencre emelkedett a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészségen

2025. December 19. 07:31, péntek | Kék hírek

Ügyészség: nyolcra emelkedett a Szőlő utcai ügy gyanúsítottjainak száma

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség további bűncselekményeket rótt a volt igazgató terhére, és egy újabb őrizetbe vett gyanúsított letartóztatását indítványozta - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség csütörtökön az