Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2023. Július 18. 07:44, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Vizsgálat indult a motorvonaton megsérült utasok ügyében

Vizsgálat indult a motorvonaton megsérült utasok ügyében

A Debrecenből Fehérgyarmatra közlekedő Bz motorvonat hűtővize felforrt a hodászi vasútállomásnál, és a kiáramló forró víz és gőz égési sérülést okozott hat utasnak.

Az utasok első- és másodfokú égési sérülést szenvedtek. Őket a mentők ellátták és kórházba szállították - tartalmazza a közlemény.

A vasúttársaság sajnálja a történteket; egyben felhívta a sérült utasok figyelmét arra, hogy a társaság csoportos balesetbiztosítási szerződése alapján kártérítésre is jogosultak - tették hozzá.

A kártérítési igénylés feltételeiről a vasúttársaság honlapján nyújtanak tájékoztatást. Arra kérik a sérült utasokat, hogy vegyék fel a kapcsolatot a társaság ügyfélszolgálatával.

Korábban a Mávinform a honlapján azt közölte, hogy a motorvonat hűtővize, feltehetően műszaki hiba miatt forrt fel, és a kiegyenlítő tartályból kiáramló gőz okozott égési sérüléseket az utasoknak.

Fotó: MÁV - Illusztráció

Címkék: bz, máv

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.