Városlista
2025. április 14, hétfő - Tibor

Hírek

2011. December 24. 07:28, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Viszik ki a pénzüket a magyarok

Viszik ki a pénzüket a magyarok

Olyan sok magyar viszi ki Ausztriába a pénzét, hogy több osztrák bank a két ünnep között már nem is tud számlanyitásra időpontot adni.

Az elmúlt napokban szaporodott meg jelentősen azok száma, akik pénzüket már csak a határon túl érzik biztonságban – írta meg a Privátbankár.

A gazdag magyarok számára korábban is természetes volt, hogy vagyonuk egy részét külföldön fialtatják – írja az Azenpenzem.hu. Az utóbbi időben azonban jelentős változás történt. A privátbanki üzletágban jártas független szakértő, a Blochamps Capital elemzése szerint nem csak az elit, hanem a középosztály is nyitott külföldön számlát. Korábban néhány ezren rendelkeztek kinti befektetésekkel, 2011-ben azonban ez a szám már több tízezerre gyarapodott. Az utóbbi időben pedig ez a tendencia csak tovább erősödött.

A cég úgy véli, amit az állam a magánnyugdíj-pénztári „államosítással” megnyert, annak sokszorosát bukhatja el amiatt, hogy az emberek (különösen persze a gazdagabbak, akik például az adóamnesztia keretében hazahozhatnák pénzüket, fejleszthetnének és beruházhatnának) bizalma ingott meg az ország iránt. Az egyik ausztriai bankban közölték: az elmúlt napokban tömegesen érkeznek hozzájuk magyarok, a két ünnep közötti időszakra már be is telt minden időpont.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: ausztria, gazdag, magyarok

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld

NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld

Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen

A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Április 11. 07:50, péntek | Belföld

Orbán Viktor: akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből!

Akik a magyarok ellen dolgoznak Brüsszelben, tűnjenek a magyar közéletből! - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön, Facebook-oldalán.