Városlista
2025. április 2, szerda - Áron

Hírek

2015. Augusztus 15. 08:00, szombat | Bulvár
Forrás: Pietsch Judit, az MTI különtudósítója jelenti:

Vilmos hercegék felszólították a sajtót, hogy ne közöljék György herceg fotóit

A Kensington-palota felszólította a világsajtót, hogy ne közöljék a György hercegről engedély nélkül született fotókat, amelyek elkészítéséhez a paparazzók egyre többet zaklatják a hercegi családot és környezetét.

Vilmos herceg és Katalin hercegnő londoni rezidenciája szerint a lesifotósok "átléptek egy határt", és "taktikájuk egyre veszélyesebbé vált", néhányan közülük "túl messzire mentek": többször is erős teleobjektívet használva fényképezték a kisfiával magánparkokban játszó Katalint, követték a herceget és nevelőnőjét a londoni parkokba, és attól sem riadtak vissza, hogy más gyerekeket felhasználva készítsenek képeket. A nevelőnő mellett a hercegi család személyzetének más tagjait is megfigyelték.

Lefotózták a házaspárhoz látogató magánszemélyek gyerekeit is, és a palota szerint előfordult, hogy üldözőbe vették a hercegi család rezidenciájáról távozó autókat. A fotósok magánbirtokra behatolva bújtak meg az erdőben és a mezőn Vilmos és Katalin norfolki otthona körül, hogy lefényképezzék a nagyanyjával játszó kisfiút. Middletonékat sem kímélik, állandó megfigyelés alatt tartják a család berkshire-i otthonát.

A palota szerint főként német, francia, ausztrál, új-zélandi és amerikai lapok közölnek György hercegről "elfogadhatatlan körülmények" között készült felvételeket, a brit lapok túlnyomó többsége azonban tartózkodik ettől.

A herceg és a hercegnő időről időre közzétesz hivatalos képeket gyermekeiről. Ezek egy részét a lelkes amatőr fotós hírében álló Katalin készíti. A Kensington-palota tájékoztatása szerint a házaspár örömmel osztja meg a fotókat, és ez így lesz az elkövetkező hónapokban és években is. "Ennek ellenére a lesifotósok továbbra is üldözik őket."

A hercegi pár londoni rezidenciájának kommunikációs titkára szerint bosszantó, hogy ilyen aljas taktikákat alkalmazva, egy kétéves kisfiún nyerészkedve akarnak profitot termelni. Jason Knauf felhívta a figyelmet arra, hogy ez csak veszélyeket rejt magában, a szigorú biztonsági intézkedések miatt ugyanis nem mindig lesz lehetőség arra, hogy felmérjék, ki az, aki csak fotókat akar készíteni és ki az, aki esetleg ártani is akar a család tagjainak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 29. 09:04, szombat | Bulvár

Magyar sztárok adnak koncerteket idén is a veszprémi Gyárkertben

A magyar könnyűzenei élet szereplői lépnek fel nyáron Veszprémben, a Gyárkertben - közölték a szervezők pénteken az MTI-vel.

2025. Március 28. 07:52, péntek | Bulvár

Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba

Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében - közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájéko