Hírek
2019. Február 11. 21:04, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Viharos széllel érkező hidegfront halad át a Kárpát-medencén
Viharos széllel érkező hidegfront halad át a Kárpát-medencén a hét első napjaiban, utána viszont kora tavasziasra fordul az időjárás - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn Facebook-oldalán.
Baár Péter meteorológus videójában elmondta, keddre virradó éjszaka a Tiszától nyugatra nagy területen lehet erős a szél. A Dunántúli-középhegységben az éjszaka folyamán is előfordulhatnak viharos erejű lökések.
Kedden a hajnali óráktól az északnyugati országrészben újra viharossá fokozódik a légmozgás. Napközben a Dunántúlon és a Duna-Tisza-közén valamint északkeleten lehetnek viharos erejű széllökések. Délután mérséklődik a szél, de még este is lehetnek erős széllökések. Az erős szél veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat keddre Budapestre, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki.
A meteorológus videójában azt mondta: kedden a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan lehet zápor, hózápor. Szerdán elsősorban a Dunántúlon lehet kisebb eső, esetleg havaseső. Csütörtökön is lehet helyenként kisebb eső, havas eső, elvétve egy-egy zápor.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld
Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés
2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában
Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.
2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld
Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon
Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.

