Városlista
2025. március 30, vasárnap - Zalán

Hírek

2023. December 18. 11:29, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Vádat emeltek két nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek

Vádat emeltek két nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek

Pénzmosás bűntette miatt vádat emelt a Kaposvári Járási Ügyészség két nyírségi nő ellen, akik egy somogyi plébánia pénzének kicsalásában segédkeztek - közölte a Somogy Vármegyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

A vádirat szerint a két nőt 2022 márciusában egy ismeretlen férfi leszólította az utcán, és rávette arra, hogy fejenként 100 ezer forint ellenében nyissanak egy-egy bankszámlát az egyik kisvárdai bankfiókban azért, hogy arra csalásból származó átutalásokat tudjanak fogadni.

Ezután az egyik elkövető - magát banki alkalmazottnak kiadva - telefonon felvette a kapcsolatot egy somogyi plébánossal, akitől csalárd módon, a bankszámlán történt gyanús utalásokra hivatkozással megszerezte a plébánia folyószámlájának eléréséhez szükséges netbankos hozzáférés adatait és a bankkártyaadatokat - ismertették.

Miután a két nő által nyitott bankszámlákra több millió forintos utalások érkeztek a plébániától, a megbízóik elvitték őket egy nyíregyházi bankfiókba, ahol a vádlottak készpénzben felvették a bűncselekményből származó összegeket, amit a bűntársaiknak adtak át - tudatta a főügyészség.

Fotó: Illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 29. 08:58, szombat | Belföld

Külügyi szóvivő : Nincs magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek

A jelenleg rendelkezésre álló információk alapján nincsen magyar érintettje a thaiföldi földrengésnek - nyilatkozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium szóvivője az MTI-nek pénteken.

2025. Március 28. 07:56, péntek | Belföld

Gazdaság: Máris csökkentette idei várakozásait a jegybank

Februárban elérte az infláció a csúcsát, 2025-ben átlagosan 4,5-5,1 százalék között lesz a fogyasztói árak növekedése, és 2026 elején mérséklődik ismét a jegybanki toleranciasávba

2025. Március 28. 07:55, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódott a talajok feltöltődése

Az elmúlt héten csökkent a csapadékhiány, még pár napig folytatódik a talajok feltöltődése, majd szárazabb időszak kezdődik - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Március 28. 07:47, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség novemberben

A kormány 4,5 százalékos inflációval számol, így novemberben mintegy 1,3 százalékos kiegészítő nyugdíjemelésre lehet szükség - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.