Városlista
2025. február 24, hétfő - Mátyás

Hírek

2017. November 17. 13:53, péntek | Helyi
Forrás: Örményi János

Utazz velünk Tamásiból!

Utazz velünk Tamásiból!

Délvidék, Szlavónia, Erdély 2018 nyár

Szervező: Student Lines Kft. 1067 Budapest, Teréz krt. 27.

Időpont: 2018. július 27-28-29-30. (P-Szo-V-H)

Indulási hely: TAMÁSI!!!!

Utazás: légkondicionált, emeletes autóbusszal

Éjszakák száma: 3 éjszaka (2 éjszaka Székelykevén, 1 éjszaka Herkulesfürdőn), panzióban/apartman házban/magánszállásnál

Ellátás: félpanzió (reggeli és vacsora)

Program:

1. nap: Indulás Tamásiból a kora reggeli órákban. Határátkelés Udvarnál. Utazás Horvátországon keresztül: Első megálló Szlavóniában, Eszék városában (horvátul: Osijek). A város több épületén még látszanak a háború nyomai, szerencsére a vár és a belváros egyre inkább épül-szépül. Az udvari határátkelő felől érkezve a Dráva-híd után jobbra már látszik a várrendszer, amely külsőleg leginkább a komáromi erődre hasonlít. A belváros sétálóutcája a vártól észak-nyugatra, ugyancsak a Drávához közel található, az autós forgalom még hét közben is csekély, ellenben a villamosforgalom szegedi hangulatot áraszt. Itt látható az 1894-1900 között épült Szent Péter és Pál templom. Ezt követően utazás tovább, határátkelés Szerbiába, érkezés Székelykevére, szálláshely elfoglalása az esti órákban.

2. nap: Reggeli után látogatás a jó állapotban lévő szendrői várnál, ami egykoron Európa egyik legnagyobb vízi erőssége volt. A vesztes rigómezei csata után itt tartotta fogva Brankovics György szerb despota Hunyadi János kormányzót. Látogatás Zimonyban, Hunyadi János halálának színhelyén. Itt áll a millenniumi Hunyadi-torony, melyen még kivehetőek az 1918-ban levert magyar címer kontúrjai. A vár megtekintése után kirándulás az egykori Nándorfehérvárra, Szerbia jelenlegi fővárosába, Belgrádba. A nap csúcspontja a Duna-Száva torkolatánál épült vár meglátogatása: Hunyadi János győzelmi emlékműve, séta a falak és bástyák között. Ezt követően szabadprogram lehetősége, a város felfedezése. Érkezés a szálláshelyre az esi órákban.

3. nap: Reggeli után panoráma utazás az Al-Duna mentén. Első megálló Galambóc váránál. Kora délután utazás a Vaskapuhoz, megálló Orsován. Innen sétahajózás a Duna mentén. A nap zárásaként látogatás az orsovai Szent Anna kolostorban. Utazás Herkulesfürdőre, szálláshely elfoglalása az esti órákban.

4. nap: Reggeli után Herkulesfürdő felfedezése. Ezt követően utazás Temesvárra. Rövid városnézés Erdély legfejlettebb városában a Dóm tér, Szentháromság-szobor, és a Korzó érintésével. Indulás Temesvárról késő délután, hazautazás. Várható érkezés Tamásiba 23 óra.

A 4 napos kirándulás részvételi díja: 68.800 Ft/fő, mely tartalmazza:

  • Utazás teljes költségét Tamásiból (autóbusz, útdíjak, parkolási díjak, stb.)

  • Szállást panzióban/apartmanban, magánházakban 3 éjszakára

  • Félpanziós ellátást: reggelit és vacsorát

  • Programok, belépőjegyek költségét

  • Idegenvezetés költéségét

  • Útlemondási (stornó) – és baleset,- betegség, --poggyászbiztosítást

A fenti ár minimum 60 fő fizető utas esetén érvényes

Jelentkezés Örményi Jánosnál 30-271-1079, ormenyijanos@gmail.com

A jelentkezéskor 20.000 Ft előleg befizetése szükséges, a fennmaradó összeget az indulás előtt 1 hónappal kell kiegyenlíteni. Határidő: 2017. 11.30.

Szent Anna kolostor: http://static.panoramio.com/photos/large/78168905.jpg

Galambóc: http://ittsevoltam.hu/wp-content/uploads/2014/06/golubac-7.jpg

Orsova: http://www.turism-orsova.ro/uploads/images/Gallery/Cazare/restaurant-pescarus/2-orsova.jpg

Vaskapu: https://i.ytimg.com/vi/U3mE9inn8Lg/maxresdefault.jpg

Címkék: utazás tamási

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 21. 08:32, péntek | Helyi

A BestByte Dombóvár legújabb, heti ajánlata

Megéri betérni! - A jó ár neked is jár!

2025. Február 19. 10:04, szerda | Helyi

Óvodai beiratkozással kapcsolatos információk

Óvodával kapcsolatos fenntartói döntéshozatal (beiratkozás rendjének meghatározása) a 2025/2026. nevelési évre vonatkozóan Tamásiban.

2025. Február 13. 14:11, csütörtök | Helyi

A BestByte legújabb, heti ajánlata Dombóváron

Best Byte Dombóvár - A jó ár neked is jár!

2025. Február 10. 08:55, hétfő | Helyi

Nemzetközi fenntartható minősítést szerzett a DámPont Látogatóközpont

A DámPont Látogatóközpont megkapta a Good Travel Seal Platinum minősítést, amely a fenntarthatóságot szem előtt tartó turisztikai ágazat egyik legmagasabb elismerése.