Hírek
2019. Január 02. 13:03, szerda |
Külföld
Forrás: mti - fotó: Die Zeit
Újabb menekültügyi szigorításokat sürget a német belügyminiszter
Újabb menekültügyi szigorításokat sürget Horst Seehofer német szövetségi belügyminiszter, miután egy csoport menedékkérő járókelőkre támadt a napokban egy bajor kisvárosban.
Az Ambergben történt eset "mértéktelen erőszakos túlkapás, amelyet nem tűrhetünk el" - mondta a tárcavezető a Bild című lap szerdai összeállításában.
A kisvárosban szombaton két afgán, egy iráni és egy szíriai fiatalember válogatás nélkül járókelőkre támadt. Ittasan randalírozva tizenkét embert sebesítettek meg, egyikük kórházi ápolásra szorul fejsérülése miatt. A 17 és 19 év közötti menedékkérőket előzetes letartóztatásba helyezték.
"Ha menedékkérők erőszakos bűncselekményeket követnek el, akkor el kell hagyniuk az országunkat" - vonta le a történtek tanulságát Horst Seehofer. A bajor Keresztényszociális Unió (CSU) politikusa hozzátette, hogy javaslatokat dolgoz ki az ügyben a kormány számára.
A testvérpárt Kereszténydemokrata Unióból (CDU) többen a támogatásukról biztosították a belügyminiszter kezdeményezését. Az ilyen esetekben a jogállamnak "hajthatatlan keménységről kell tanúbizonyságot tennie", és az eddiginél nagyobb határozottsággal kell eltávolítania az országból a maradásra nem jogosult menedékkérőket - mondta Philipp Amthor CDU-s parlamenti (Bundetsag-) képviselő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét
Egy brooklyni börtönben tartják őrizetben Nicolás Maduro venezuelai elnököt és feleségét, akiket amerikai katonai műveletben fogtak el Caracasban, helyi idő szerint szombaton hajnalban.
2026. Január 04. 09:22, vasárnap | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok átveszi Venezuela irányítását
2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld
Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét
Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.
2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld
Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra
Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.
