Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2017. November 15. 07:30, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Újabb lövöldözés Amerikában, többen meghaltak

Újabb lövöldözés Amerikában, többen meghaltak

Lövöldözés volt kedden Észak-Kaliforniában egyik kis településén, öten életüket vesztették - jelentette a CBS televízió, amely első jelentéseiben még három halottról tett említést.

A CBS helyszíni riportja szerint a lövöldözés Rancho Tehama városkában, az ottani általános iskola előtt zajlott.

Az öt halott között van a lövöldözéssel gyanúsított férfi is. Három sebesült gyermeket és egy felnőttet helikopterekkel szállították kórházba.

A Tehama megyei seriff hivatalának közlése szerint a rendőröket helyi idő szerint a reggeli órákban riasztották, és ők végeztek az ámokfutó lövöldözővel.

Egyes hírek szerint a lövöldözés már az ámokfutó otthonánál kezdődött, majd az általános iskola előtt folytatódott, illetve ért véget. Az iskolát lezárták, a diákokat biztonságos helyre szállították.

A bűntény helyszínén mintegy száz rendőr tartózkodott, a nyomozás megkezdődött. A rendőrség egyelőre nem közölt adatokat az agyonlőtt elkövető személyéről.

Kedd délutánra a korábbi háromról ötre emelkedett a halálos áldozatok száma, amely még tovább is növekedhet. Phil Johnston a megyei seriff munkatársa újságíróknak elmondta: az egyik gyermeket az iskola előtt érte a halálos lövés, a másikat pedig akkor, amikor egy teherautóba szállt be egy nővel együtt. A nő súlyosan megsebesült. A kórházban legalább hét gyermeket és felnőttet ápolnak. Johnston elmondása szerint az ámokfutó vaktában lövöldözött, félautomata fegyverrel. A nyomozók két kézifegyvert is találtak nála.

Jerry Brown kaliforniai kormányzó közleményben fejezte ki együttérzését a lövöldözés áldozatainak és hozzátartozóiknak. A kormányzó "sokkolónak" nevezte a történteket.

Rancho Tehama a kaliforniai fővárostól, Sacramentótól mintegy 250 kilométernyire északra fekszik.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon

Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon -

2025. Február 19. 07:36, szerda | Külföld

Kreml: Vlagyimir Putyin kész tárgyalni Volodimir Zelenszkijjel

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész tárgyalni ukrán hivatali partnerével, Zelenszkijjel is, de utóbbi legitimitása hivatali idejének lejárta miatt megkérdőjelezhető - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül

2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld

Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége

Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak