Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2017. November 28. 15:09, kedd | Bulvár
Forrás: RLM

Új szerepben Zoltán Erika: „Szeretem, hogy Maminak hívnak!”

Új szerepben Zoltán Erika: „Szeretem, hogy Maminak hívnak!”

Zoltán Erikát nem kell bemutatni - 1986-ban, mindössze 24 évesen Szerelemre születtem című dalával lett közönségkedvenc az Interpop Fesztiválon, és azóta is a hazai könnyűzenei élet egyik meghatározó alakja.

Az elmúlt 30 évben számtalan elismerést zsebelt be, és nemcsak saját karrierjét, de producerként több zenei formációt is sikerre vitt. Zoltán Erika máig díva, és ahogy ő fogalmaz, néhány éve elmúlt húsz éves, de ez cseppet sem zavarja. Azt csinálhatja, amit szeret. Nemrégiben pedig egy különleges feladat is rátalált, amellyel nemcsak hangi adottságait és tánctudását kamatoztathatja, de színészi képességeit is próbára teheti.

Szerelemdoktor, Titkos üzenet, Túl szexi lány, Szomorú Szamuráj… csak néhány a ’90-es évek disco slágereiből, amelyek nélkül egyetlen házibuli sem érhetett véget. A korszak egyik legmeghatározóbb alakja Zoltán Erika, aki számos tehetséges előadóval együtt, egy nemrég színpadra állított retro musicallel segít visszalapozni két-három évtizedet a naptárban.

„Nemrég mutattuk be a Retropolyt három erdélyi helyszínen, és mindenhol elképesztő volt a fogadtatás. Az előadás abszolút beváltotta a hozzá fűzött reményeket, így remélem decemberben az itthoni közönséget is meggyőzzük. A történet a rendszerváltás idején játszódik, roppant humoros és egyben romantikus, amelyhez igazán jól illeszkednek a kiválasztott dalok. Akik szeretik a ’90-es évek zenéit, azok imádni fogják ezt is” – kezdte Zoltán Erika.

Erika karaktere - Mami, egy amnéziás énekesnő - nagyon érdekes, és rendkívül szórakoztató is egyben. Nem csoda, hogy imádja játszani.

„Mami figurája egy komikus szerep. Ő is sokat énekel, táncol, nagyon az én világom. Ez egy újabb örömforrás az életemben, ami elüt a hétköznapjaimtól, kiléphetek a komfortzónámból és még szeretem is, hogy Maminak hívnak. Fantasztikus a szereplőgárda, nagyon jól éreztem magam a társaságukban. Ott van például Sipos Tomi, aki a párom a musicalben. Velünk mindig történik valami vicces és váratlan, vagy Baronits Gábor, akit anyukája, Ungár Anikó révén egészen kisgyerek kora óta ismerek. Az pedig külön megtiszteltetés, amikor a színészi játékomat is megdicsérik a profi kollégák” – tette hozzá a Sláger TV műsorvezetője, aki Nekünk 8 című műsorában a hazai slágerlisták mai sztárjai mellett az elmúlt évtizedek legendás előadóit is gyakran vendégül látja.

A romantikus történet szerepeiben Zoltán Erika mellett többek között olyan sztárok láthatók, mint: Mészáros Árpád Zsolt, Sipos Tamás, Danics Dóra, Ganxsta Zolee, Sári Évi, Barabás Kiss Zoltán, Baronits Gábor, Magyar Attila, Mr. Busta vagy Száraz Tamás.

Címkék: Zoltán Erika

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:52, vasárnap | Bulvár

Vatikán: Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, légzési rohama volt

Ferenc pápa állapota továbbra is kritikus, nincsen túl a veszélyen, hosszabb asztmás légzési rohama volt - közölte a Szentszék szombat este.

2025. Február 22. 08:19, szombat | Bulvár

Kristály Medve díjat nyert Balogh Mirjána animációja a Berlinalén

A legjobb rövidfilmnek járó Kristály Medve díjat nyerte el Balogh Mirjána Wish You Were Ear című animációja péntek este a 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon - közölte a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Február 21. 08:14, péntek | Bulvár

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat

Ferenc pápa klinikai állapota enyhe javulást mutat - közölte a Szentszék csütörtök este.

2025. Február 19. 07:37, szerda | Bulvár

Jókai 200 - Sulyok Tamás: Jókai a kultúra nagyja, nyelvünk mestere volt

Jókai Mór hűséges hazafi, megfontolt forradalmár volt, és a magyar kultúra nagyja, nyelvünk mestere, korszakos művek alkotója, aki az egész nemzet előtt nyitotta ki az irodalomszeretet kapuját