Hírek
2022. November 30. 09:23, szerda | Helyi
Új doktornő segíti a fogászati ellátást
Lakyné dr. Sik Ágota tavaly július óta nyugdíjas fogorvos. Közel negyven évig egy helyen, Magyarkesziben dolgozott, ott is laktak 2003-ig, amikor is beköltöztek Tamásiba.
A nyugdíjazása előtti utolsó 18 évben naponta kijárt dolgozni Magyarkeszibe, hozzá tartozott Magyarkeszi, Felsőnyék és Nagyszokoly lakossága. Foglalkozott felnőttek, idősek, fiatalok fogászati problémáival és iskoláskorú gyermekek szűrését, fogászati ellátását is végezte az elmúlt évtizedekben. – Az elmúlt évek járványos időszaka nagyon megviselt bennünket is, annak ellenére, hogy betegek nem voltunk, így tavaly úgy éreztem, hogy szükségem van a pihenésre, és 66 évesen nyugdíjba mentem – mesélte a doktornő. - Sajnos a megüresedő fogorvosi állásokra nem jelentkeznek fiatal kollégák, számukra nem vonzó a vidéki fogorvosi lét. Magyarországon rengeteg a betöltetlen fogorvosi állás, ahogyan itt, Tamásiban is a II. számú körzetben. A még aktívan dolgozó kollégákra nagy teher hárul azzal, hogy a kieső, nyugdíjba vonult kollégák betegeit is ellássák a sajátjuk mellett. Ezért ajánlottam fel a segítségemet, hogy hetente három napon besegítek a munkába a rendelőintézetben. Reméljük, hogy egy fiatal kollégának megtetszik a hely, és idejön dolgozni hozzánk. Addig is szeretettel várjuk fogászati problémáikkal a betegeinket!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi
A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában
A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.
2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi
Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden
Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.
2026. Július 01. 09:24, szerda | Helyi
Véradás Tamásiban, karjukat nyújtották a rendőrségi dolgozók
A Szekszárdi Területi Vérellátó Központ a Tamási Rendőrkapitányság épületébe szervezett kiszállásos véradást június 29-én.
2026. Június 25. 12:00, csütörtök | Helyi
Életmentő beszélgetés
Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

