Hírek
2014. Március 17. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MNO
Twingo alapokon olcsó, mini Dacia érkezhet

A német Autobild szellőztette meg a pletykát, miszerint az új Renault Twingo alapjaira Dacia modell is készülni fog. A tervek szerint a hátsókerék-hajtású miniautó ára alapverzióban 1,8 millió forint alatt maradhat.
Egyelőre nem túl bőséges az információ mennyisége a Dacia érkező minijével kapcsolatban. Annyi biztos, hogy a Twingo új generációjának hátsókerék-hajtású platformját örökli, ilyen alapon pedig kapcsolatot ápol majd a hamarosan megjelenő új Smart modellekkel is. Mivel a jó térkihasználás a román–francia márkánál fontos, ezért valószínűsítjük, hogy a tengelytávot és a teljes hosszt sem kurtítják meg a mérnökök, azaz körülbelül 3,5 méter hosszú modellt várhatunk.
A motortérben kizárólag háromhengeres benzinmotorokat találunk, szívó kiadásban 70, turbósként pedig 90 lóerővel. Az állítólagos 1,8 millió forint alatti indulóárba már belefér az ESP, két légzsák és szervokormány is, minden más opcióról azonban ennyiért még le kell mondanunk. Az újdonság érkezésének idejéről még nincs hír, viszont hivatalos források még meg sem erősítették az eljövetelt, így egyelőre mérget nem vennénk a piac legolcsóbb autója címre várományos modell bemutatkozására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 10. 09:13, csütörtök | Belföld
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
2025. Április 10. 07:11, csütörtök | Belföld
Kitartóan veszik az államkötvényt a magyarok
ÁKK: töretlen a lakosság bizalma az állampapírok iránt.
2025. Április 10. 07:09, csütörtök | Belföld
Nagy István: továbbra sincs új kitörés, a kormányülésen is napirenden volt a védekezés
Továbbra sincs új kitörés, eredményes védekezés a ragadós száj- és körömfájás ellen - mondta Nagy István agrárminiszter a Facebookra szerdán feltöltött videóban.
2025. Április 10. 07:08, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor megállapodott a telekommunikációs szolgáltatókkal
A nagy telekommunikációs szolgáltatók nem emelik áraikat jövő július 1-jéig, az a szolgáltató, amely az idén már emelt, visszaviszi árait a január 1-jei szintre