Városlista
2026. március 30, hétfő - Zalán

Hírek

2016. Május 19. 07:43, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Tűz a Péti Nitrogénművekben

Tűz a Péti Nitrogénművekben

Eloltották a tüzet a Péti Nitrogénművek területén, ahol szerdán késő este nagynyomású hidrogén gyulladt meg

- közölte a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság ügyeletes szóvivője csütörtökön kora hajnalban az MTI-vel.

Bakos György elmondta, hogy a szerdán késő este keletkezett tűz megfékezésében és a folyamatos vizsgálatokban Pétfürdőről, Balatonfűzfőről, Veszprémből, Székesfehérvárról, Siófokról és Kisbérről 13 egység mintegy 50 tűzoltóval vett részt.

A katasztrófavédelem honlapjának tájékoztatása szerint a lángoló hidrogénvezeték környezetét több vízsugárral hűtötték, mert a tűz egy ammóniatartályt és egy tornyot is veszélyeztetett. A katasztrófavédelmi mobil labor mérései alapján 15-20 méteren belül alacsony koncentrációban ammónia jelenlétét mutatták ki a levegőben, de lakosságvédelmi intézkedésekre nem volt szükség.

A szóvivő hozzátette: a tűz keletkezésének körülményeit vizsgálják.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.

2026. Március 29. 15:00, vasárnap | Belföld

Nagy István: több mint 45 milliárd forint agrárkárenyhítő juttatás érkezik a gazdálkodókhoz

A Magyar Államkincstár megkezdte a 2025. évi agrárkárenyhítő juttatások kifizetését, így már szinte valamennyi érintett gazdálkodó hozzájuthatott a neki járó forráshoz.

2026. Március 29. 13:00, vasárnap | Belföld

Nagy mennyiségű földgázt talált a Mol Pakisztánban

Másfél éven belül másodszor talált jelentős mennyiségű földgázt Pakisztánban a Mol Pakisztán által vezetett közös vállalat - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.