Városlista
2025. március 12, szerda - Gergely

Hírek

2025. Január 26. 06:00, vasárnap | Külföld
Forrás: MTI

Trump kész azonnal találkozni Putyinnal

Trump kész azonnal találkozni Putyinnal

Donald Trump szerint Oroszországnak akarnia kell egy megállapodást Ukrajnával - az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban csütörtökön.

Donald Trump újabb elnöki rendeleteinek aláírása közben újságírók kérdéseire válaszolva kijelentette, hogy akár azonnal is találkozna Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

"Azt gondolom, hogy Oroszországnak akarnia kell, hogy megállapodjon, és talán akarnak is egyezséget kötni. Abból, amit hallok, azt gondolom, hogy Putyin szeretne látni engem. Amilyen hamar csak tudunk találkozunk. Én azonnal találkoznék"
- fogalmazott Donald Trump, és hozzátette, hogy "minden egyes nap, amikor nem jön létre a találkozó, további katonák halnak meg a harcmezőn".

Azt is megállapította, hogy mindkét oldal nagyon sok katonát veszített, de Oroszország többet.

Szintén kérdésre válaszolva az elnök úgy vélte, hogy az ukrajnai háború lezárására Kínának is hatása lehet, mert Hszi Csin-ping elnöknek van hatalma Oroszország felett.

Donald Trump szintén csütörtökön, a Davosi Világgazdasági Fórum vitájához is hozzászólt videókapcsolaton keresztül, amelyben részben az ukrajnai háborúval kapcsolatban hibáztatta az OPEC+ tagokat, a kőolaj-kitermelő országok kibővített, Oroszországot is magába foglaló csoportját amiatt, hogy az elmúlt három évben, az ukrajnai háború legnagyobb részében is magasan tartották a kőolaj világpiaci árát, ami gazdasági motorként táplálta az orosz gazdaságot.

Hozzátette, hogy "ha az árak csökkennének, akkor az azonnal a háború végéhez vezetne", és azt is megjegyezte, hogy az OPEC+ "bizonyos mértékben nagyon is felelős azért, a mi történik".

Címkék: putyin, trump

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.

2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld

Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson

Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén

2025. Március 06. 07:20, csütörtök | Külföld

Macron: az ukrajnai béke szavatolása talán európai erők bevetését is magában foglalja majd

Az ukrajnai béke szavatolása a francia elnök szerint \"talán európai erők bevetését is magában foglalja majd\".