Városlista
2026. július 28, kedd - Szabolcs

Hírek

2014. Augusztus 04. 08:54, hétfő | Helyi
Forrás: termalonline.hu

Tolnai termálfürdők: erős augusztust várnak

Tolnai termálfürdők: erős augusztust várnak

Az esős július ellenére a megye fürdői közül a fedett részleggel is rendelkező Tamási Termálfürdő még így is növelte a forgalmát

A Tolna megyében található fürdőkről készített körképet az MTI. Ebből kiderült, hogy a térségben található létesítmények eltérő eredményekkel zárták az év első felét. Legjobban a Tamási Termálfürdő teljesített. Róth Zoltán, a fürdő vezetője elmondta, hogy 2014 első hat hónapjában hétezerrel volt több vendégük, mint az előző év hasonló időszakában. A július gyengébb volt, mint tavaly, viszont a jó időnek köszönhetően augusztusra a forgalom növekedését várják. A Tamási Termálfürdőbe tavaly 160 ezren váltottak belépőt. A fürdőt zömében magyarok látogatják, a német turisták aránya 8-9 százalékot tesz ki.

A 2012-ben megnyílt, szezonálisan üzemelő Bonyhádi Termálfürdőnek a júliusi rossz idő miatt egyelőre gyengébb a forgalma a tavalyinál. Amennyiben viszont a nyár második felében tartós lesz a jó idő, akkor teljesülhet a tervezett 20 ezer fős forgalmuk. A bonyhádi létesítményt hét közben általában 300-an, hétvégén 600-an keresik fel.

Szintén 2012-ben nyitotta meg kapuit a Szekszárdi Élményfürdő. Ebbe a fürdőbe hétköznap ezren, hétvégén kétezren látogatnak, s egyelőre jól alakul a forgalmuk. Éves szinten arra számítanak, hogy akár a tavalyi 60 ezres vendégszámot is meghaladhatja a 2014-es forgalmuk.

A Dombóvár melletti gunarasi termálfürdő üzemeltetője forgalmi adatokat nem árult el, de azt elismerte, hogy év eddigi részében kevesebb vendégük volt, mint tavaly ilyenkor. Ezért különféle akciókkal igyekeznek felpörgetni a látogatószámot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:29, csütörtök | Helyi

Tamásiban egy bódult sofőr két balesetet is okozott

Tamásiban reklámtáblának, a 61-es főútról letérve fának ütközött egy ozorai férfi.

2026. Július 20. 09:37, hétfő | Helyi

Nagy Roxánát keresik a tamási rendőrök

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/191/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Nagy Roxána eltűnése kapcsán.

2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.

2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi

Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden

Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.