Hírek
2021. Március 23. 09:25, kedd | Helyi
Tolna megyében is próbálkoznak a csalók
Újabb módszerrel kerestek meg idős embereket Dombóváron. A rendőrség azt kéri, ha valakinek ismerős a történet, jelentkezzen!
Egy dombóvári nő tett bejelentést a rendőrségen 2021. március 3-án, mert egy ismeretlen személy felhívta, hogy a helyi önkormányzat azzal igyekszik segíteni a vírushelyzetben, hogy aki koronavírus oltásra jelentkezik, az 50.000 forintot kap. A telefonáló azt mondta az asszonynak, hogy ehhez nem kell mást tennie, mint a bankszámla- és bankkártyaadatait összekészítenie és egy borítékba tennie. Mindezek után a borítékot ki kell dobnia az ablakon, melyet a hivatal munkatársai elvisznek. Az asszony hitt a csalóknak, és az iratait még a beszélgetés közben összeszedte, azonban közben megszakadt a vonal. A nőt így végül nem tudták megkárosítani.
Az elmúlt hetekben több tucat, ehhez hasonló tartalmú bejelentés érkezett a Dombóvári Rendőrkapitányságra. Három esetben a sértettek át is adták adataikat a csalóknak, akik ezután több százezer forinttal károsították meg őket.
Kollégáink a bejelentések kapcsán nyomozást indítottak, melynek eredményeként a dombóvári rendőrök március közepén négy embert elfogtak. A csalásokat egy 26 éves pécsi férfi és 25 éves élettársa, valamint egy 33 éves hegyhátmaróci lakos és 35 éves felesége követte el. Közülük hárman azóta letartóztatásban vannak. A rendőrök eddig háromrendbeli csalás bűntett és 20 rendbeli csalás bűntett kísérlete elkövetésével gyanúsították meg őket.
A Dombóvári Rendőrkapitányság munkatársai kérik, hogy akit az elmúlt időszakban hasonló telefonhívással kerestek meg, jelentkezzen személyesen a kapitányságon, hívja a 06-74-566-070-es számot, vagy tegyen bejelentést a 112-es központi segélyhívó telefonszámon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:29, csütörtök | Helyi
Tamásiban egy bódult sofőr két balesetet is okozott
Tamásiban reklámtáblának, a 61-es főútról letérve fának ütközött egy ozorai férfi.
2026. Július 20. 09:37, hétfő | Helyi
Nagy Roxánát keresik a tamási rendőrök
A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/191/2026. kör. számon körözési eljárást folytatnak Nagy Roxána eltűnése kapcsán.
2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi
A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában
A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.
2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi
Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden
Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.
