Hírek
2021. Augusztus 09. 16:15, hétfő |
Helyi
Forrás: Rádió Antritt
Tolna megyében is gyűjtik a búzát a Magyarok kenyeréhez
Tolna megyében idén is elkezdődött a „Magyarok kenyere - 15 millió búzaszem” elnevezésű kezdeményezés kapcsán a búzaadományok gyűjtése.
Vendégh Edit, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Tolna megyei szervezetének elnöke arról tájékoztatott, hogy 2021-ben immár tizenegyedik alkalommal indul útjára ez a program, amely tulajdonképpen a magyar gazdatársadalom önzetlen és segítő szándékú összefogása és a teljes Kárpát-medencére kiterjed. Mint fogalmazott, a 15 millió búzaszem a 15 millió magyart jelképezi és a program keretében a Kárpát-medence magyarlakta régióiból ajánlanak fel búzát a gazdálkodók.
– Határon innen és határon túli magyar gyermekeket segítő szervezetek lesznek majd a megajándékozottai ennek a programnak. Tolna megyében már június végén elindult a gyűjtés, amely augusztus 20-áig tart és négy gyűjtőponton várjuk a felajánlásokat – részletezte a megyei szervezet elnöke.
Tamásiban Csike György családi gazdaságának a telephelyén; Őcsényben a Goldkern Kft.-nél; Bölcskén Hajdók Gábor telepén és Dalmandon a Róna kft. telepén várják a gazdatársak felajánlásait.
– Sajnos az időjárási viszonyok az idei évben nem voltak a legkedvezőbbek, de ennek ellenére én azt gondolom, hogy számíthatunk a felajánlásokra. Amennyiben a gazdatársaknak bármilyen segítségre van szükségük, akkor a falugazdászokat kereshetik, és a búzagyűjtéshez akár logóval ellátott zsákot is tőlük tudnak igényelni – tette hozzá Vendégh Edit. A határokon átnyúló kezdeményezésről bővebb információ elérhető a magyarokkenyere.hu honlapon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 12. 10:38, péntek | Helyi
Két generáció, egy szenvedély: A Mihalik-bajnokcsalád
Ismerjük meg Mihalik Mirát, a még csak tizenhét éves autóversenyzőt.
2025. December 11. 10:00, csütörtök | Helyi
BestByte Ünnepi Nagyakció indul dec. 12-től Dombóváron!
Kiemelt ünnepi ajánlatok - hosszabbított ünnepi nyitva tartás a gondtalan vásárláshoz!
2025. December 07. 16:03, vasárnap | Helyi
Kiemelkedő részvétel a KPVK nyílt napjain – pedagógus-, agrár- és társadalomtudományi szakok a fókuszban
A KPVK idei nyílt napjai minden várakozást felülmúltak: a pedagógusképzési, agrár- és társadalomtudományi szakok iránt rendkívül élénk érdeklődést mutattak a leendő hallgatók,
2025. December 04. 14:30, csütörtök | Helyi
Karácsonyi varázslat a dombóvári BestByte-ban – készülj a meglepikre!
Tedd felejthetetlenné az idei karácsonyt – brutális BestByte akciók indulnak Dombóváron december 5-től!

