Hírek
2021. Március 28. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Több településen tovább nőtt a légszennyezettség
Több településen tovább nőtt a szálló por miatti légszennyezettség.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) már pénteken figyelmeztetett arra, hogy az ország számos pontján romlott a levegőminőség. Kiemelték, hogy az érintett településeken a krónikus légzőszervi betegségben szenvedők légúti tünetei súlyosbodhatnak, ezért fontos - az egyéni védekezés mellett -, hogy kevesebb ideig legyenek a szabadban.
Az NNK szombati térképén Vácot a veszélyes levegőminőséget jelző piros színnel jelölték.
Egészségtelennek minősítették Budapest, Tököl, Putnok, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Nyíregyháza és Mosonmagyaróvár levegőjét.
Emellett kifogásolt a levegőminőség tizenöt településen. Ezek: Hernádszurdok, Miskolc, Oszlár, Debrecen, Szolnok, Kecskemét, Eger, Salgótarján, Százhalombatta, Székesfehérvár, Várpalota, Tatabánya, Győr, Sopron és Pécs.
A előrejelzés szerint az ország nagy részén javulás várható.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

