Hírek
2019. Május 17. 08:48, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Több száz millió forintos pénzmosást lepleztek le Szolnokon
Két szolnoki férfi a gyanú szerint olyan céghálózatot működtetett, amely – főként internetes csalásokból származó – pénzeket legalizált, illetve tüntetett el.
A pénzmosáshoz több száz, akár több ezer bel- és külföldi bankszámlát használtak, az okozott kár több százmillió forint lehet - tájékoztatta az ORFK péntek reggel az MTI-t.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Vagyon-visszaszerzési Hivatala üzletszerűen, bűnszervezetben elkövetett pénzmosás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást az ügyben.
A hálózatra összehangolt akcióban, egyszerre tizenkilenc helyszínen, csaknem kétszáz rendőr részvételével, a TEK bevonásával csaptak le kedden Szolnokon és több környező településen - írták.
Az NNI nyomozói lefoglaltak 83 millió forint készpénzt, ingóságokat, 236 millió forint értékben huszonkét gépkocsit, köztük több luxusautót. Zár alá vettek bankszámlákat, üzletrészeket, valamint félmilliárd forint értékben tizenhat ingatlant. A bűnszervezet tagjaitól és a hozzájuk köthető helyszínekről lefoglalt, illetve zár alá vett vagyonelemek összértéke mintegy 850 millió forint. A nyomozás és a felhalmozott vagyon eredetének vizsgálata tart.
A büntetőeljárásnak jelenleg tizenhárom gyanúsítottja van. A bűnszervezetet irányító két férfi mellett egy ugyancsak szolnoki illetőségű informatikust vettek őrizetbe, aki az illegális bevételek legalizálásában nyújtott segítséget. A bíróság csütörtökön mindhármuk letartóztatását elrendelte.
A szabadlábon védekező tíz gyanúsított között van ügyvéd és több irodai alkalmazott is - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 07. 20:57, kedd | Belföld
MTVA: elsötétült az M1 és leállt a Kossuth Rádió
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
2026. Július 07. 14:00, kedd | Belföld
Kármán András: a hét második felében megteszik az utolsó uniós jogi lépést az uniós források hazahozatala érdekében
2026. Július 07. 10:00, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult a megye és kormánymegbízott elnevezésekről
Társadalmi egyeztetés indult hétfőn a megye és kormánymegbízott elnevezésekről. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és az ahhoz kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 07. 07:46, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Tisza minden határt átlép, emberit, erkölcsit, jogállamit
A Tisza minden határt átlép: emberit, erkölcsit, jogállamit - közölte a Fidesz elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.

