Városlista
2026. július 15, szerda - Henrik

Hírek

2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság

A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -

tájékoztatta a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.

Mint írták: a megalapozott gyanú szerint a férfi a társával május 6. és 16. között Tiszabura külterületén, egy magyar távközlési szolgáltatást nyújtó cég telefon- és internet földkábelét egy munkagép segítségével kiásta és a szigetelésben lévő rézvezetékeket ellopta.

A férfit május 16-án, a helyszínen tetten érték azt követően, hogy a gyanúsítottak újabb földkábelszakaszt ástak ki, és azt orrfűrésszel elvágták. A Tiszafüredi Járási Ügyészség lopás bűntette miatt indítványozta a 49 éves békési, de Kecskeméten élő férfi letartóztatását.

Az ügyészség annak a férfinek a letartóztatását indítványozta, akivel szemben jelenleg is több büntetőeljárás folyik hasonló bűncselekmények miatt. A bíróság határozatával szemben a férfi fellebbezett, a végleges döntést a Szolnoki Törvényszék hozza meg az ügyben - olvasható a közleményben.

Címkék: rendőrségi hír

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára

Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.

2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld

Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt

A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon

2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld

Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben

Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.