Városlista
2025. március 1, szombat - Albin

Hírek

2020. Június 30. 12:29, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Tízzel nőtt az igazolt fertőzöttek száma Magyarországon

Tízzel nőtt az igazolt fertőzöttek száma Magyarországon

Tízzel, 4155-re emelkedett az azonosított koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon, és az elmúlt 24 órában senki nem halt bele a fertőzésbe - közölte a koronavirus.gov.hu kedden.

A kormányzati portálon azt írták: az elhunytak száma így változatlanul 585, 2692-en pedig már meggyógyultak.

Az aktív fertőzöttek száma 878. Az aktív fertőzöttek 38 százaléka, az elhunytak 60 százaléka, a gyógyultak 48 százaléka budapesti. 169 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 9-en vannak lélegeztetőgépen.

Az oldal adatai szerint 1783-an vannak hatósági házi karanténban. A mintavételek száma 274 945.

Megszűnt a veszélyhelyzet, járványügyi készültség lépett életbe. A veszélyhelyzet megszüntetését az tette lehetővé, hogy sikeres volt a járvány elleni védekezés első szakasza. Más országokkal ellentétben elkerültük a tömeges megbetegedéseket és a több ezer halálesetet - írták.

Hozzátették: a járványveszély ugyanakkor nem szűnt meg, így a járványügyi készültség fenntartására és néhány alapvető védelmi intézkedésre továbbra is szükség van.

A maszk, sál vagy kendő viselése továbbra is kötelező az üzletekben és a tömegközlekedési eszközökön, a 65 év felettiek külön délelőtti vásárlási sávja azonban megszűnt.

A parlament pénteken dönt a jövő évi költségvetésről, amely biztosítja a járvány elleni további egészségügyi és gazdaságvédelmi intézkedésekhez szükséges pénzügyi alapokat - tették hozzá.

Az oldal térképe alapján eddig Budapesten (1978) és Pest megyében (624) regisztrálták a legtöbb fertőzöttet. Ezt követi Fejér (377), Komárom-Esztergom (307), Zala (262) és Csongrád-Csanád megye (112), a sor végén pedig Békés megye áll (13).

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 01. 08:19, szombat | Belföld

Az áfa-visszatérítés a kisboltokban is könnyen elérhető lesz a nyugdíjasok számára!

Nincs szükség politikai hangulatkeltésre, a nyugdíjasokat érintő áfa-visszatérítés 2,5 millió nyugdíjas számára fog havi 10-15 ezer forintos segítséget jelenteni a tejtermékek, zöldségek és gyümölcsök vásárlása után

2025. Március 01. 08:17, szombat | Belföld

Karácsony Gergely: készülünk a 30. Budapest Pride-ra

Készülünk a 30. Budapest Pride-ra, mert az, hogy idén is lesz Pride Budapesten, pont olyan magától értetődő, mint két ember szerelme - írta Karácsony Gergely főpolgármester pénteken Facebook-oldalán.

2025. Március 01. 08:10, szombat | Belföld

Orbán Viktor: az erős vezetők békét csinálnak, a gyengék háborút

Az erős vezetők békét csinálnak. A gyengék háborút - írta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Facebook-oldalán Donald Trump amerikai elnök és Volodmir Zelenszkij washingtoni találkozója után.