Hírek
2019. December 21. 05:03, szombat |
Belföld
Forrás: mti - ilusztráció: pixabay
Tizenkét év után azonosítottak egy gyilkost Zalában
Emberölés bűntette miatt emeltek vádat egy nagykanizsai férfi ellen, aki 12 évvel ezelőtt megölt egy 81 éves embert - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője pénteken az MTI-vel.
Pirger Csaba tudatta: a hajléktalan életmódot folytató férfi 2007 decemberében ittas állapotban betört az édesanyja házával szomszédos lakásba. A zajra felébredő 81 éves férfit durván és kitartón bántalmazta, aminek következtében az a helyszínen meghalt.
A Zala Megyei Rendőr-főkapitányság korábbi tájékoztatása szerint a 12 évvel ezelőtti gyilkosság gyanúsítottját júniusban fogták el.
A rendőrök 2007-ben genetikai azonosításra alkalmas nyomokat rögzítettek, de akkor a szakértői vizsgálatok nem hoztak pozitív eredményt. A férfit, akit a rendőrség már 2007-ben lehetséges elkövetőként kezelt, a helyszínen talált genetikai nyomok alapján áprilisban egyértelműen azonosítani tudták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
