Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2018. Június 18. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Tapétavágóval támadt egy nő emberekre egy dél-franciaországi üzletben, miközben Allah akbart kiáltott

Tapétavágóval támadt egy nő emberekre egy dél-franciaországi üzletben, miközben Allah akbart kiáltott

Tapétavágóval támadt egy feltételezhetően gyenge idegzetű nő emberekre vasárnapra a dél-franciaországi La Seyne-sur-Mer település szupermarketjében, miközben Allah akbart kiáltott

- erősítette meg vasárnap a touloni ügyészség a Nice-Matin regionális lap értesülését. Ketten könnyebben megsérültek.

Az újság beszámolója szerint délelőtt fél 11 órakor két vásárló között vita robbant ki a boltban, s amikor a pénztárosnő megpróbált beavatkozni, az egyik vásárló tapétavágóval támadt a többiekre, miközben azt kiabálta, hogy Allah akbar.

A 24 éves feketébe öltözött, francia állampolgárságú nő a másik vásárlót a torkán sértette meg, a férfit könnyebb sérülésekkel kórházba szállították, de nincs életveszélyben. A pénztárosnő is könnyebb sérülést szenvedett, de ő nem szorul kórházi ellátásra - közölte Bernard Marchal ügyész a francia hírügynökséggel.

A tájékoztatás szerint "úgy tűnik, hogy egy bizonyítottan pszichiátriai gondokkal küzdő nő magányos tettéről van szó". Az ügyész ugyanakkor nem zárta ki, hogy a nő iszlamista radikális.

A támadónak korábban nem volt dolga a rendőrséggel, nem szerepel a titkosszolgálatok nyilvántartásában.

A nőt, miután a többi vásárló lefogta, a helyszínen őrizetbe vették. Az ügyben a touloni bűnügyi rendőrség indított nyomozást, az ügyészség egyelőre nem terrorcselekményként kezeli a történteket, gyilkossági kísérlet és terrorista jellegű bűntett dicsőítésének gyanúja miatt indított eljárást.

Az ügyész elmondta: a támadó otthonában vasárnap délután házkutatást rendelt el, hogy kiderüljön "volt-e valamilyen kapcsolata az Iszlám Állam (terrorista szervezettel)".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon

Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon -

2025. Február 19. 07:36, szerda | Külföld

Kreml: Vlagyimir Putyin kész tárgyalni Volodimir Zelenszkijjel

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész tárgyalni ukrán hivatali partnerével, Zelenszkijjel is, de utóbbi legitimitása hivatali idejének lejárta miatt megkérdőjelezhető - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül

2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld

Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége

Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak