Hírek
2021. Október 09. 17:07, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: MTI/Fotó: MTI/Mohai Balázs
Támogatást igényelhetnek a dolgozni visszatérő kisgyerekes szülők
Havi akár 40 ezer forintos támogatást is igényelhetnek azok a kisgyerekes édesanyák, akik visszatérnének a munkaerőpiacra és ezalatt gyermeküket nem önkormányzati fenntartású intézményben helyeznék el
- közölte a családokért felelős tárca nélküli miniszter szombaton, a Facebookon közzétett bejegyzésében.
Novák Katalin kifejtette, a támogatást 2022. december 31-éig azok a három év alatti gyermeket nevelő szülők igényelhetik, akik a munkába visszatérve gyermeküket nem önkormányzati fenntartású bölcsődei ellátásban vagy napközbeni gyermekfelügyeletet nyújtó szolgáltatásban szeretnék elhelyezni.
A miniszter elmondta, a támogatás igényléséhez a Magyar Államkincstár honlapján kell benyújtani az igényt azoknak, akik most mennének vissza dolgozni, de nem szeretnének sokat fizetni gyermekük elhelyezéséért.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.
