Hírek
2020. Augusztus 13. 07:56, csütörtök | Helyi
Tamásiba látogat a Kossuth Rádió Országjáró című szombati műsora
Az élő közvetítés során Tamásiban interjúk hangzanak el a városban élőkkel, a körkapcsolások során a hallgatók bepillantást kaphatnak a város és a környék életébe, az itt élő közösség mindennapjaiba, értékeibe.
Augusztus 15-én Tamási lesz az állomása az Országjáró műsornak. A műsor készítői hétről hétre bebarangolják hazánk különleges helyeit, bemutatják egy-egy vidék jellegzetességeit, megkóstolják az adott tájegység különleges ételeit, italait. Olyan emberekkel beszélgetnek, akik kitűnnek környezetükből, szívesen tesznek lakóhelyükért, közösségükért. Apró, de gyakran nem hétköznapi tetteikkel dolgoznak a vidék életben maradásáért. Az Országjáró magazinban olyan élettel teli közösségeket mutatnak be, akiknek tevékenysége jó példa lehet az ország bármely pontján élőknek. A délelőtti és délutáni élő közvetítés során Tamásiban interjúk hangzanak el a városban élőkkel, a körkapcsolások során a hallgatók bepillantást kaphatnak a város és a környék életébe, az itt élő közösség mindennapjaiba, értékeibe. A nap során a Nemzeti Művelődési Intézet gasztrobusza Prohászka Béla Venesz-díjas mesterszakáccsal, a Magyar Nemzeti Értékek és Hungarikumok Szövetsége alelnökével, az elkészített térségi specialitásokkal, gasztronómiai jellegzetességekkel várja az érdeklődőket a művelődési központ előtti rendezvénytéren. A gyerekeket óriáspuzzle, kocka kirakó, memóriatábla, társasjáték, színezők, a felnőtteket kvízjátékok várják. A szervezők arra bíztatnak mindenkit, hogy látogassanak el a rendezvénytérre augusztus 15-én, szombaton, vagy hallgassák a műsort 10 és 12 óra, valamint 14 és 18 óra között.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi
A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában
A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.
2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi
Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden
Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.
2026. Július 01. 09:24, szerda | Helyi
Véradás Tamásiban, karjukat nyújtották a rendőrségi dolgozók
A Szekszárdi Területi Vérellátó Központ a Tamási Rendőrkapitányság épületébe szervezett kiszállásos véradást június 29-én.
2026. Június 25. 12:00, csütörtök | Helyi
Életmentő beszélgetés
Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.

