Hírek
2020. Január 14. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Szombaton lesz a középiskolába jelentkezők központi írásbeli vizsgája
Szombaton tartják a központi írásbeli vizsgát a középiskolába jelentkezőknek - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára hétfőn Budapesten.
Maruzsa Zoltán a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a vizsgát 431 intézményben, 542 helyszínen lehet megírni.
Középiskolába jelentkezni február 19-éig lehet majd, az írásbeli pontszám birtokában - jelezte.
Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára kiemelte, hogy átalakították a szakképzés rendszerét. Gyakorlatorientált oktatást akarnak nyújtani, hogy a fiataloknak biztos megélhetésük legyen - mondta.
Az új szabályozás alapján a szakképző intézményeknek két típusuk lesz: az ötéves technikum és a hároméves szakképző iskola - közölte Schanda Tamás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 28. 07:33, kedd | Belföld
Nagy Ervin: Hankó Balázs olyan szervezeteknek, rendezvényekre adott támogatást, amelyek a Fidesz kampányát segítették
Hankó Balázs sok-sok milliárd forintot osztott szét, több esetben olyan szervezeteknek vagy rendezvényekre, amelyek egyértelműen a Fidesz kampányát segítették -
2026. Július 28. 07:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: tizenegy éve tart az ígérgetés a Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről
Tizenegy éve tart az ígérgetés Vas megyében az M86-M87 Kőszeg-Szombathely-Körmend gyorsforgalmi út megépítéséről - közölte a közlekedési és beruházási miniszter hétfőn Facebook-oldalán.

