Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2019. December 09. 06:57, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Szavazásokat készítenek elő az országgyűlési képviselők

Szavazásokat készítenek elő az országgyűlési képviselők

Rendhagyó munkarenddel kezdi meg ez évi utolsó ülését az Országgyűlés hétfőn.

A képviselők szinte kizárólag szavazásra váró előterjesztések módosító javaslatairól tárgyalnak, az interpellációs időszakra kedden nyílik majd lehetőség.

A házelnök - a parlamenti honlapon elérhető - napirendi javaslata alapján az ülés a szokásosnál korábban, hétfőn 10 órakor kezdődik napirend előtti felszólalásokkal.

A Ház ezt követően olyan előterjesztések bizottsági összegző javaslatairól tárgyal, amelyekről a következő két napon határoznak.

Az Országgyűlés kedden és szerdán összesen több mint harminc javaslat elfogadásáról dönthet, emellett megválaszthatja az Országos Bírósági Hivatal (OBH) új elnökét és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa tagjait is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld

NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye

Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.

2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának

Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.