Városlista
2026. február 16, hétfő - Julianna

Hírek

2026. Január 28. 07:42, szerda | Sport
Forrás: MTI

Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe

Szalai Attila a lengyel Pogon Szczecinhez került kölcsönbe

A válogatott Szalai Attila kölcsönben a lengyel bajnokság élvonalában szereplő Pogon Szczecin labdarúgócsapatában folytatja a pályafutását.

A klub kedden, a honlapján jelentette be a magyar játékos megszerzését, a védő az idény végéig erősíti majd az együttest.

Szalai eddig - tavaly nyár óta - a török Kasimpasánál szerepelt, ugyancsak kölcsönben a német Hoffenheimtől. A mostani szezonban 15 mérkőzést játszott a török Szuperligában, egy gólpassza volt, nyolc mérkőzésen ő viselte a csapatkapitányi karszalagot.

Az 50-szeres válogatott, 28 éves védőről a Pogon Szczecin kiemeli, hogy tapasztalt játékos, a nemzeti csapattal ott volt a 2020-as és a 2024-es Európa-bajnokságon is.
"A játékos sikeresen átment az orvosi vizsgálatokon, és a vasárnapi bajnoki mérkőzésen, a Motor Lublin ellen már az edzői stáb rendelkezésére áll" - írták.

Szalai Attila már 14 évesen légiós lett az osztrák Rapid Wiennél, onnan a Mezőkövesdhez került, aztán a ciprusi Apollon Limasszolt, majd a török Fenerbahcét erősítette, 2023-ban pedig 12,3 millió euróért a Hoffenheimhez szerződött. A német egyesület először a Freiburgnak adta kölcsön, majd tavaly tavasszal a belga Standard Liége-nek, ahol sérülés miatt csak öt mérkőzésen lépett pályára.

A Pogon Szczecin 18 forduló után 21 ponttal a tizedik helyen áll a 18 csapatos Ekstraklasában.

Címkék: Sport, szalai attila

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 11:00, szombat | Sport

Labdarúgó NB I - Megvan az Újpest idei első győzelme

Az Újpest hazai pályán 2–1-re nyert a tizenegyest hibázó Debrecen ellen a labdarúgó Fizz Liga 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén, és ezzel megszerezte idei első győzelmét.

2026. Február 13. 11:00, péntek | Sport

Nemzetek Ligája - Az ukrán, a georgiai és az északír csapattal egy csoportban a magyarok

A magyar labdarúgó-válogatott Ukrajna, Georgia és Észak-Írország csapatával találkozik majd a 2026/2027-es Nemzetek Ligája B divíziójának 2-es csoportjában.

2026. Február 12. 16:00, csütörtök | Sport

Kós Hubert a világ második legjobb férfi úszója a swimswam szakportál szerint

Az úszó Kós Hubert a második azon a listán, amelyet a tekintélyes swimswam szakportál készített a 2026-os esztendőre előre tekintve.

2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport

Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban

A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.