Városlista
2025. április 24, csütörtök - György

Hírek

2011. Augusztus 18. 14:17, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Svájc nem rögzít, csak lazít

Svájc nem rögzít, csak lazít

A befektetők csalódottak voltak a szerdai svájci kör után.

A piaci pletykákkal szemben a svájci jegybank nem jelentett be árfolyam-rögzítési célt az euróval szemben, csak plusz likviditás biztosításáról döntött a bankok számára. A korábbi 120-ról 200 milliárd svájci frankra emelik azt a látra szóló betétmennyiséget, amelyet a kereskedelmi bankok tartanak a központi banknál.

Ez az óvatos frankmennyiség növelés, csalódást okozott a piacon. Mint ahogy az is, hogy a kormány 2 milliárd frankos gazdasági támogatásról döntött mindössze az erős frankárfolyam ellensúlyozására, amely miatt főleg a svájci exportőrök szenvednek. Nagy mozgás volt egyébként tegnap a frank árfolyamában. A kurzus 234 és 242 között ugrált. Most éppen 236 forintot kell adni a svájci frankért.

Idehaza a kormányzati kommunikációs államtitkárság tájékoztatása szerint 576 ezer háztartásnak van lakáscélú jelzáloghitele, és minden ötödik magyart érinti a lakáshitelezés. Az eladósodott háztartások közel felének van devizaalapú lakáskölcsöne. A kormány kampányba kezd az árfolyamrögzítés mellett. Jelen pillanatban ugyanis a fizetési nehézségekkel küzdő adósoknak ez jelentheti az egyetlen túlélést. Persze nagy kérdés, hogy mi lesz 2014 után, a még inkább feltornyosuló hitelekkel.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: frank

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 24. 07:35, csütörtök | Belföld

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a meteorológia

Felhőszakadásra, villámárvízre figyelmeztet a HungaroMet Zrt. szerdai Facebook-bejegyzésében.

2025. Április 23. 07:51, szerda | Belföld

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn

A valaha volt legalacsonyabb áramtermelési igényt mérték húsvéthétfőn, mert a szó szerint világbajnok arányú magyar naperőművek dübörögtek - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Április 23. 07:43, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.