Hírek
2015. Január 23. 09:46, péntek |
Helyi sport
Forrás: SZR
Sportegyesületek értekezlete
Újdonságokat hozott 2015: a TSZSE két új szakosztállyal bővült, kezdődhet a Sportok Házának felújítása, a judo szakosztály vezetője Jung Sarolta lett
A tamási sportegyesületek vezetői, kapcsolattartói január 22-én este tartották az idei év első értekezletét. Cseresznyés Balázs, a TKSE elnöke beszámolt a Sportok Házát érintő legújabb fejleményekről: az önkormányzat február első hetében írja alá a Deák Ferenc és az Arany János utca sarkán található ingatlanra vonatkozó adásvételi szerződést a Kop-ka Zrt.-vel. A vételárat 2 éven belül kell kifizetni, melyre pályázati forrást keresnek, s lehetőség szerint a szakszövetségek segítségét is igénybe veszik. A felújítás addig is elkezdődhet, hogy a judosok és a súlyemelők mielőbb rendezett körülmények között tudjanak edzeni.
A Cseke István elnöksége alatt működő Tamási Szabadidő és Sport Egyesületben több változás is történt: a judo szakosztályt Tóth Attila távozása után Jung Sarolta vette át, így a gyerekek már vele edzenek tovább. Két új szakosztály is alakult a közelmúltban: az egyik a sakk, Lódi László vezetésével, a másik pedig a darts, Bujtás Krisztián vezetésével. Hamarosan jönnek a friss információk a két szakosztályt illetően, márciusban például darts bajnokság vár az egyre népszerűbb angol eredetű játék tamási szerelmeseire.
Örömteli hír még, hogy megkezdődik a régi kerékpáros pálya felújítása a Sport utcában. A kerékpáros szakszövetség támogatásával, pályázati forrásból valósítják meg a pálya szélesítését, valamint 14 méterrel meg is hosszabbítják azt. A teljes rendbehozatal után a mellette található épületet is renoválják. Azzal, hogy az elhanyagolt állapotban lévő pályát felújítják, megnyílik az út a kerékpáros edzőtáborok, illetve a nemzetközi versenyek szervezési lehetősége előtt is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 10. 12:00, péntek | Külföld
Andrej Babis az üzemanyagáraik jelentős csökkentésére szólította fel az Orlent és a Molt
Andrej Babis cseh miniszterelnök csütörtökön felszólította az üzemanyag-forgalmazó PKN Orlent és a Molt, hogy jelentősen csökkentsék áraikat.
2026. Április 10. 09:00, péntek | Belföld
NVI: szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert a választás végeredménye
Szoros eredmény esetén csak a szavazást követő szombaton lehet ismert az országgyűlési választás végeredménye - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön az MTI-vel.
2026. Április 10. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: Nem adjuk a gyerekeinket Ukrajnának
Nem adjuk se a gyerekeinket, se a fegyvereinket, se a pénzünket Ukrajnának - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a kormánypártok debreceni nagygyűlésén csütörtökön.

