Hírek
2019. December 31. 09:59, kedd | Helyi
Sok állat kóborol el félelmében
A tamási állatbarátok ügyeletet szerveznek szilveszter éjszakájára, hogy minden ijedt kutyus hazatérhessen.
Hiába figyelmeztetnek az állatvédők szilveszter előtt, a petárdázás és a tűzijátékok miatt feltehetően idén is sok kutya kóborol el otthonról. Több ijedt állat a kerítésen akad fenn vagy elgázolják. Sokan keresik az év első napjaiban otthonról megszökött háziállatukat.
A Tamási és Környéke állatbarátok közösségi oldalt érdemes felkeresni, oda felkerülnek a környéken elveszett állatok fotói, a gazdák segítségkérései. Aki kóbor kutyát lát, az például Szekszárdon, a csatári toroki és Simontornyán, a 61-es főúton lévő MOL benzinkúton lévő chipleolvasók segítségével be tudja azonosítani, hogy ki a gazdi, feltéve, ha az állat rendelkezik mikrochippel. A tamási állatbarátok ügyeletet szerveztek szilveszter éjszakára, munkájuk a következő napokban is tart majd – arra kérnek mindenkit, hogy aki ijedt, kóbor kutyával találkozik, ne hagyja magára, vigyázzon rá, míg érte mennek! Rendelkeznek mikrochip leolvasó készülékkel is, a kutyákat pedig igyekeznek elszállásolni, míg meglesz a gazda. Kovács Anett, a tamási állatbarátok oszlopos tagja elmondta: 06-30-591-4862-es telefonszámon lehet őket keresni gond esetén, vagy a közösségi oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 11. 11:00, vasárnap | Helyi
Határvadász toborzási időpontok januárban Tolnában
A toborzás januárban is folytatódik. Január 15-én Tamásiban és Bonyhádon, 16-án pedig Simontornyán és Dombóváron várják kollégáink a határvadász munka iránt érdeklődőket.
2026. Január 09. 17:57, péntek | Helyi
Lakossági tájékoztató sikosság mentesítésről Tamásiban
A téli időjárás mindenki életét megnehezíti, ezért kiemelten fontos, hogy a közterületi utak járdák, terek tisztán tartásáról és síkosság mentesítéséről folyamatosan gondoskodjunk.
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

