Hírek
2025. November 11. 21:00, kedd |
Helyi
Forrás: teol.hu
Soha többé nem szabadulhat: életfogytiglant kapott a tamási nő gyilkosa
A Tamásiban történt brutális gyilkosság ügyében a bíróság életfogytiglani fegyházbüntetésre ítélte azt a férfit, aki 2024 márciusában különös kegyetlenséggel meggyilkolta korábbi élettársát.
A döntés szerint soha többé nem szabadulhat, még feltételesen sem, bár az ítélet nem jogerős, mert védője fellebbezett - írja a teol.hu
A férfi 14-szer szúrta meg a nőt egy katonai tőrrel, a támadást közös gyermekük is végignézte. Az áldozat hetek óta félelemben élt, mivel tudta, hogy volt párja – aki korábban is bántalmazta és börtönben ült emiatt – meg fogja ölni.
A vádlott a tárgyaláson érzelemmentesen, bűnbánat nélkül viselkedett, az utolsó szó jogán sem szólalt meg.
A bíró az ítéletet azzal indokolta, hogy a gyilkosság aljas indokból, előre kitervelten és különös kegyetlenséggel történt.
Tamási lakói azóta is megrendülten és félelemben emlékeznek a példátlanul brutális bűncselekményre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
2026. Május 14. 07:49, csütörtök | Helyi
Orvvadászattal gyanúsítanak egy szakcsi férfit
Orvvadászat és egyéb bűncselekmények alapos gyanújával hallgattak ki a dombóvári rendőrök egy vadászengedéllyel rendelkező szakcsi férfit.

