Hírek
2017. Április 28. 13:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Riasztották a magyar Gripeneket egy utasszállító gép miatt
Riasztották a Magyar Honvédség Gripenjeit pénteken délelőtt egy Münchenből Nagyszebenbe tartó repülőgép miatt, mert az nem létesített kapcsolatot a magyar polgári légiforgalmi irányítással
- tájékoztatta a Honvédelmi Minisztérium az MTI-t. A NATO Integrált Légivezetési Központ riasztotta a Magyar Honvédség készültségben lévő vadászgépeit, amelyek azonosították és a határig kisérték a repülőgépet.
A Boeing 737 típusú utasszállító repülőgép 11 óra 18 perckor lépett be Magyarország légterébe. A repülőgép a repülési tervtől nem tért el, de nem vette fel a kapcsolatot a polgári irányítással.
A Gripenek hatásos fellépését követően a civil gép rádiókapcsolatot létesített 11 óra 36 perckor a légiforgalmi szolgálattal - közölte a tárca.
A Flightradar24.com online élő radarképe szerint a Tarom román nemzeti légitársaság menetrend szerinti járatát teljesítő Boeing 737-es személyzete nem vette fel a kapcsolatot a légiforgalmi irányítással.
A román Tarom légitársaság megerősítette, hogy a München-Nagyszeben-Bukarest útvonalon közlekedő járatának nem sikerült kapcsolatba lépnie a magyar polgári légiforgalmi irányítással.
Az Agerpres hírügynökség által idézett közlemény szerint a gépnek más országok irányító központjaival sikerült kapcsolatot teremtenie, ahogy a kísérő vadászgépek egyik pilótájával is. Az utasok egy pillanatig sem voltak veszélyben - olvasható a közleményben.
A Tarom közlése szerint mind a román, mind a magyar hatóságok vizsgálják, hogy miért nem sikerült idejében kapcsolatot teremtenie a személyzetnek a magyar polgári légi irányítással.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

