Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2021. Október 22. 18:04, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok/ügyészség - illusztráció: pixabay

Rátámadt a gyermekfelügyelőre a fiú, mert nem kapott cigit

Rátámadt a gyermekfelügyelőre a fiú, mert nem kapott cigit

Közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és más bűncselekmény miatt vádat emelt egy fiatalkorú fiú ellen a Kecskeméti Járási Ügyészség.

A vádirat szerint a 16 éves fiú először nevelőszülőnél élt, majd egy bajai nevelőotthonba került. A fiú indulatkezelési problémákkal küzd, és az iskolából többször elszökött.

A fiatalkorú június elsején éjjel, a gyermekotthonban cigarettát kért az egyik gyermekfelügyelő nőtől. A sértett azonban nem adott neki, ami miatt a vádlott többször mellkason ütötte és a nyakát is szorongatta. A sértett a bántalmazás miatt 8 napon belül gyógyuló nyaksérülést szenvedett – közölte az ügyészség.

A fiút a közfeladatot ellátó személynek minősülő sértettet jogszerű eljárása alatt bántalmazta. A sértett kérte a vádlott megbüntetését könnyű testi sértés miatt is.

A járási ügyészség a szabadlábon lévő vádlottat közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettén kívül könnyű testi sértés vétségével is vádolja. A vádlott bűnösségéről a Bajai Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 08:59, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 8. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. Február 23. 08:58, vasárnap | Belföld

Bírók tüntettek az igazságszolgáltatás függetlenségéért Budapesten

A bírók és az igazságszolgáltatás függetlenségéért demonstrációt tartottak a Magyar Bírói Egyesület (MABIE) szervezésében szombaton Budapesten.

2025. Február 23. 08:54, vasárnap | Belföld

Évértékelő - Orbán Viktor: 2025 legyen az áttörés éve

2025. Február 22. 08:21, szombat | Belföld

Nagy Márton: az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk!

Az élelmiszerárak csökkentéséért dolgozunk! - közölte a nemzetgazdasági miniszter a közösségi oldalán, hozzátéve: pénteken egyeztetett az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) képviselőivel az élelmiszerárak alakulásáról.