Hírek
2012. Április 12. 14:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
Pénzhez jutottak a nyugat-dunántúli kórházak
Csaknem kétmilliárd forintot nyert rehabilitációs ellátásának fejlesztésére tizenkét, konzorciumban pályázó nyugat-dunántúli kórház – erősítette meg az MTI értesülését a Petz Aladár kórház főigazgató–főorvosa.
Tamás László János elmondta: eredetileg kilencvenszázalékos támogatást kapott a projekt, ezt egészítette ki az állam. A megyei kórházak közül a szombathelyi az összeg tizenöt, a zalaegerszegi kilenc, a győri Petz Aladár Megyei Oktató Kórház pedig tizenegy százalékát kapja.
Hozzátette, a mintegy kétszázmilliós forrásból felújítják pszichiátriai és addiktológiai betegekkel foglalkozó téti rehabilitációs intézményüket, valamint Győrben külön gyermekpszichiátriai részleget alakítanak ki. Mint mondta, eddig ez a részleg hol a kórház gyermek-, hol a pszichiátriai osztályán kapott helyet. Mindkét helyen kakukktojás volt, hiszen előbbin a kamaszkori problémák vagy szenvedélybetegségek kezelése, utóbbin a beilleszkedési zavaros, egészen fiatal páciensek ellátása nem vágott teljesen a profilba.
A főigazgató közlése szerint emellett mozgásszervi rehabilitációs részlegük eszközparkját újítják fel a pénzből; erre a célra körülbelül 40 millió forintot fordítanak.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról

