Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2018. Március 23. 07:20, péntek | Külföld
Forrás: mti

Online szavazáson döntött új fegyverzeteinek elnevezésérők az orosz katonai tárca

Eredményt hirdetett az orosz védelmi tárca abban az online szavazásban, amelyben az internet-felhasználók azon új fegyverzeteknek elnevezéséről dönthettek,

amelyeket a Vlagyimir Putyin orosz elnök március 1-i beszédében mutatott be a törvényhozás két házának.

A nukleáris hajtóműves manőverező robotrepülőgép a Burevesztnyik (Viharmadár), a pilóta nélküli nukleáris tengeralattjáró a Poszejdon (Poszeidón), a harci lézer pedig a Pereszvet elnevezést kapta.

Alekszandr Pereszvet harcos keresztény szerzetes volt, aki a tatárok elleni győztes, 1380. szeptember 8-i kulikovó csata előtt kopjás párviadalban csapott össze az Arany Horda bajvívójával, Cselubejjel (vagy Temür bejjel). A párbajban mindkét vitéz életét vesztette, de Pereszvet nyeregben maradt.

Jurij Boriszov védelmi miniszterhelyettes a Rosszija 1 televízióban kijelentette, hogy a fegyverzetek még csütörtökön hivatalosan is megkapják az internetes szavazáson kiválasztott nevüket. Elmondta, hogy a véleménynyilvánításban csaknem 8 millióan vettek részt, ami azt jelzi, hogy az oroszoknak nem közömbös a hadseregük, annak harckészültsége és Oroszország sorsa,

A szavazáson a minisztériumhoz beérkezett javaslatok közül fegyverzetenként 50 elnevezésből lehetett választani.

fotó: illusztráció

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.

2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld

A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás

Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték

2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld

Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert

Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.