Városlista
2025. február 22, szombat - Gerzson

Hírek

2021. Augusztus 11. 20:13, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nyolcvan négyzetkilométeres olajfolt keletkezett a Fekete-tengeren

Nyolcvan négyzetkilométeres olajfolt keletkezett a Fekete-tengeren

Nyolcvan négyzetkilométerre terjedt ki egy olajfolt a Fekete-tenger orosz partvidékén, Novorosszijszk közelében - közölte szerdán az orosz tudományos akadémia, műholdfelvételekre hivatkozva.

A környezetszennyezés a hétvégén történt, amikor a görög zászló alatt közlekedő Minerva Symphony tartályhajó olajat vételezett a Kaszpi-tengeri Csővezeték-konzorcium Juzsnaja Ozerejevka-i tengeri termináljánál. A konzorcium, amely Kazahsztánból szállít olajat, hétfőn azt állította, hogy 12 köbméter olaj folyt ki 200 négyzetméteren, valamint hogy a szivárgást gyorsan megszüntették, és az nem jelent veszélyt sem az emberre, sem az élővilágra.

Az akadémia szerint viszont az olajfolt már vasárnap 19 kilométerre benyúlt a nyílt tengerre, és területe elérte a 80 négyzetkilométert.

Viktorija Abramcsenko miniszterelnök-helyettes utasította az állami környezetvédelmi felügyeletet (Roszprirodnazor), hogy mérje fel a baleset valós nagyságát és hatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 22. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: Zelenszkijre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon

Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre nincs igazán szükség az ukrajnai háború lezárását célzó tárgyalásokon -

2025. Február 19. 07:36, szerda | Külföld

Kreml: Vlagyimir Putyin kész tárgyalni Volodimir Zelenszkijjel

Vlagyimir Putyin orosz elnök kész tárgyalni ukrán hivatali partnerével, Zelenszkijjel is, de utóbbi legitimitása hivatali idejének lejárta miatt megkérdőjelezhető - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője újságíróknak.

2025. Február 18. 08:02, kedd | Külföld

Ukrán elnök: Ukrajnát nem hívták meg a szaúdi orosz-amerikai tárgyalásokra, ezért nem fogadja el az eredményét

Ukrajna nem tudott róla, így nem is vesz részt a valószínűleg Szaúd-Arábiában megrendezendő amerikai-orosz tárgyalásokon, és nem ismer el semmilyen megállapodást Ukrajnáról Kijev részvétele nélkül

2025. Február 15. 08:24, szombat | Külföld

Zelenszkij: amíg Ukrajna nem NATO-tag, másfél milliós hadseregre van szüksége

Ukrajnának, amíg nem csatlakozik a NATO-hoz, 1,5 milliós hadseregre van szüksége ahhoz, hogy ellenálljon Oroszországnak