Városlista
2026. január 10, szombat - Melánia

Hírek

2014. Szeptember 11. 13:50, csütörtök | Helyi
Forrás: Gyulaj Zrt.

Nyárbúcsúztató családi nap a Tamási parkerdőben

Nyárbúcsúztató családi nap a Tamási parkerdőben

Augusztus utolsó szombatján rendezte meg a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. a nyárbúcsúztató családi napját

Augusztus utolsó szombatján rendezte meg a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt. az első olyan nyárbúcsúztató családi napját, melyen a munkavállalók és családjaik mellett a Tamási város lakosai is egyaránt részt vehettek. A változatos programon a csodálatos nyárvégi időjárás kedvezett a szabadtéri rendezvénynek, a kellemes napsütéses időben a jókedvet még az érdeklődök, picik és nagyok között kavaródó szúnyogfelhő sem zavarta meg. A Tamási vadasparkban a gyermekes családok egy játékos vetélkedőn és egy vezetett túra során megismerkedhetett hazánk nagyvad fajaival. Leskunyhóból testközelben szemlélhették a nyárvégi napsütésben sütkérező vaddisznókat, dámszarvasokat. Az ebéddel egybekötött lángosevő verseny nagy érdeklődésre tett szert, mivel a madzagra akasztott tejfölös lángost kézzel nem érinthették meg a versenyzők. A verseny után a családok egy „kincskeresésre” indultak a parkerdőbe. A kirándulók a kincskeresés közben az érett húsos som termésében lelték gyönyörüket, hiszen a fanyarkás gyümölcs beérve igencsak ízletes már, lekvárnak, de pálinkának sem az utolsó. A gyalogos túrára nem vállalkozó résztvevők egy törpeharcsafogó horgászversenyen mérhették össze a tudásukat. A gyerekek három korcsoportban indultak a meghirdetett rajzversenyen, melyre „Hurrá nyaraltunk” címmel érkeztek be a művek. A süteményverseny zsűrizésére jelentkezőt nem kellett sokat keresni, hamar elfogytak a finomabbnál finomabb sütik. A kézműves sarokban egész nap állatfigurák varrásával, nemezeléssel, rajzolással, testfestéssel telt a nyár utolsó napja, melyet a gyerekek legnagyobb sajnálatára véget ért, de vigasztalásra ad okot a következő hasonló rendezvényünk, a szarvasbőgő élménytúra, melyet szeptember 13-án Szentkúti kunyhó-Ökoháznál, szeptember 25-én pedig a Trófeaszemlével összekötve a Tamási parkerdőben rendezünk meg.

-Gál László-

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 09. 17:57, péntek | Helyi

Lakossági tájékoztató sikosság mentesítésről Tamásiban

A téli időjárás mindenki életét megnehezíti, ezért kiemelten fontos, hogy a közterületi utak járdák, terek tisztán tartásáról és síkosság mentesítéséről folyamatosan gondoskodjunk.

2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi

Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik

Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 22. 12:00, hétfő | Helyi

Karácsony alkalmából most verseket hozunk - áldott ünnepeket!

,,Mitől olyan nagy ünnep karácsony? Talán attól, hogy gyönyörűséges üzenete van az emberről, a világról és erről az egészről, amiben vagyunk.