Hírek
2017. Május 03. 08:37, szerda |
Helyi
Forrás: www.teol.hu
Nyár közepére elkészülhet a tamási kerékpárospálya
Elkezdődtek a felújítási munkálatok, az eddig 4,3 méter széles kerékpárpálya a belső és külső ívén is szélesebb lesz.
Április elején elkezdődtek a Tamásiban található pályakerékpáros teknő felújítási munkálatai – mondta el a teol.hu-nak Farkas Ferenc, a Tamási MTB SC elnöke. Magyarországon mindössze két ilyen pálya van, az egyik a budapesti Millenáris Velodrome, a másik a Tamásiban lévő leromlott állagú építmény.
Az 1984-ben, Gábor István kezdeményezésére épült tamási pálya hónapokon belül megújulhat. Nagy felújítás soha nem zajlott rajta, kisebb toldozgatás-foltozgatás történt csak a létesítményen. A város önkormányzata – mint tulajdonos és támogatott – partnerként állt a projekthez, Porga Ferenc polgármester személyesen egyeztetett a szövetség elnökével. A terv kapcsán rendszeres egyeztetések zajlottak a kerékpáros szervezetek és a helyhatóság között.
A kerékpárpálya fejlesztése a Magyar Kerékpáros Szövetség (MKSZ) által megvalósítani kívánt projekt. A kerékpársportág jelenleg kiemelt sportági státuszban van, ezért van lehetőség a különböző fejlesztésekre.
– A régi, töredezett betont már feltörték, jelenleg a földmunkák zajlanak – tette hozzá Farkas Ferenc, aki azt is elmondta, hogy a hivatalosan 383 méteres körön 2007-ben rendeztek utoljára megmérettetést. Az eddig 4,3 méter széles kerékpárpálya a belső és külső ívén is szélesebb lesz. Tamásiban – csakúgy, mint a megyeszékhelyen – két kerékpáros egyesület működik. A Tamási Kerékpáros Club és a Tamási MTB SC utánpótlás sportolói – a pályának köszönhetően –remélhetőleg a jövőben is szállítják majd a jobbnál jobb eredményeket.
– Az MKSZ 28 millió forintos támogatásából teljesen megújul a teknő, amely 2017 nyár közepére elkészülhet – mondta Cseke István, az önkormányzat sajtóreferense. – A város tulajdonában lévő pályán utánpótlásversenyeket és nemzetközi edzőtáborokat lehet majd rendezni. A kiszolgáló létesítmény felújítására egyelőre nincs forrás, a szövetségtől van ígéretünk, hogy második körben megfelelő klubház kialakítására külön támogatást biztosít az MKSZ.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 09:00, szombat | Helyi
Új állásajánlatok Tamásiban az FHL Björn Hungary Zrt-nél
Gépbeállító valamint 200%-os ellenőr pozícióba keresnek munkatársakat Tamásiban.
2026. Április 24. 11:21, péntek | Helyi
Belügyminisztériumi elismerést érdemeltek ki a Rendőrség napja alkalmából
Magyarország Belügyminisztere április 24-e, a Rendőrség Napja alkalmából két, a Tolna Vármegyei Rendőr-főkapitányság állományában szolgáló rendőrt is elismerésben részesített.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 21. 17:59, kedd | Helyi
Egynapos arany-, ezüst-, régiség-felvásárlás lesz Tamásiban
Csak egy napig! Április 30-án, csütörtökön, 10-13 óráig a Tamási Városi Művelődési Központban arany felvásárlás akár 65.000 Ft/g áron, ezüst felvásárlás akár 1.650 Ft/g áron.

