Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2011. Október 25. 14:17, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

November 2-ig kell elszámolni a személyi jövedelemadó 1 százalékával

November 2-ig kell elszámolni a személyi jövedelemadó 1 százalékával

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal közli, hogy azok a civil kedvezményezettek, amelyek 2010-ben 1 százalékos támogatásban részesültek, kötelesek az összeg felhasználásáról szóló 10KOZ közleményt 2011. november 2-ig benyújtani.

A civil kedvezményezetteknek a 2008. rendelkező évtől kell elektronikus közleményben elszámolniuk a részükre kiutalt személyi jövedelemadó 1 százalékának felhasználásáról. Ezért nemcsak azoknak a civil szervezeteknek kell benyújtaniuk a 10KOZ közleményt, amelyek 2010-ben részesültek 1 százalékos összegben, hanem azoknak is, amelyek a 2009-ben tartalékolt 1 százalékos összeget 2011-ben felhasználták, vagy tovább kívánják azt tartalékolni.

A 10KOZ közleményt legkésőbb 2011. november 2-ig kizárólag elektronikus úton, az Ügyfélkapun keresztül kell megküldeni a Nemzeti Adó- és Vámhivatal részére. A közleményben az adatoknak nem csupán összegszerűen kell szerepelniük, hanem abban az 1 százalékos összeg felhasználásának módját szövegesen is ismertetni kell.

Ha a civil kedvezményezett a közleményt nem nyújtja be, vagy abban hibás adatokat közöl, akkor az adóhatóság először felszólítja a szervezetet a közlemény pótlására. Ha a civil kedvezményezett ennek sem tesz eleget, a NAV határozattal egy évre kizárja az 1 százalékos felajánlásokból történő részesedésből. Ezen túl a 10KOZ közlemény benyújtását elmulasztó, vagy azt hibás adattartalommal benyújtó civil szervezetek 500 ezer forintig terjedő mulasztási bírsággal is sújthatók. További részletes információkat talál az állami adóhatóság internetes honlapján (http://www.apeh.hu/szja1_1/tajekoz/taj_111013.html).

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 09. 15:00, hétfő | Belföld

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli

Ukrajna a Magyarországon feltartóztatott készpénz- és nemesfémszállítmánya visszaszolgáltatását követeli - közölte vasárnap Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter az X-en.

2026. Március 09. 11:00, hétfő | Belföld

Választás 2026 - Toroczkai László: a Mi Hazánk közel van ahhoz, hogy irányítani tudja Magyarországot

A tiszta magyar gondolatot, a magyar igazságot képviselő Mi Hazánk Mozgalom még soha nem volt olyan közel ahhoz, hogy így vagy úgy, de irányítani tudja Magyarországot - hangoztatta a párt elnöke Kaposváron vasárnap.

2026. Március 09. 10:00, hétfő | Belföld

Iráni konfliktus - Szijjártó Péter: 76 utassal a fedélzetén landolt a mai mentesítő járatunk Budapesten

Hetvenhat utassal a fedélzetén landolt \"a mai mentesítő járatunk Budapesten\" - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap este a Facebook-oldalán.

2026. Március 09. 07:31, hétfő | Belföld

Két független jelöltet győzött le a Fidesz Kazincbarcikán

Orbán Viktor a Tisza felett aratott hatalmas győzelemről ír közösségi oldalán.