Városlista
2025. december 13, szombat - Luca

Hírek

2012. Szeptember 11. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Nem befolyásolja a gyerek egészségét az anya kora

Nem befolyásolja a gyerek egészségét az anya kora

Egy új tanulmány rámutatott, hogy ellentétben a jelenlegi feltételezésekkel, az anya kora - abban az esetben, ha idősebb korában szül - nem növeli a gyermek esélyét a különböző betegségek kialakulására.

Egy új tanulmány rámutatott, hogy ellentétben a jelenlegi feltételezésekkel, az anya kora - abban az esetben, ha idősebb korában szül - nem növeli a gyermek esélyét a különböző betegségek kialakulására - számol be a Fox News. Azonban a fiatalabb kori szülés esetében ez nem igaz.

Az eredmények szerint azok a gyerekek, akik 35-44 év közötti anyukáktól születtek, 40-es, 50-es éveikre nem voltak kevésbé egészségesek, mint azon társaik, akiknek anyukája születésükkor 25-34 éves volt.

Ugyanakkor ez nem volt igaz a fiatalabb anyukák esetében. Azt találták ugyanis, hogy a 20-24 év közötti anyukák gyerekeinél 5 százalékkal nagyobb volt a betegségek kialakulásának kockázata, mint 24-35 éves társaiknál. Ez az érték még ennél is nagyobb, mintegy 15 százalék a 14-19 éves korukban szült anyukák gyerekeinél.

Az azonban még mindig igaz, hogy idősebb korban már nagyobb a vetélés kockázata.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 13. 07:07, szombat | Életmód

Orbán Viktor: a hit dolga egyben a nemzet dolga is

Erdélyi Géza abba a nagy láncolatba illeszthető, amelynek tagjai mindig tudták: a hit dolga egyben a nemzet dolga is -

2025. December 11. 06:55, csütörtök | Életmód

Óránként akár 150 hullócsillagot is lehet látni a Geminidák meteorraj érkezésével szombat éjszaka

Óránként akár 150 hullócsillagot is meg lehet számolni az év várhatóan leglátványosabb hullócsillag-záporát produkáló Geminidák meteorraj érkezésével.

2025. December 11. 06:47, csütörtök | Életmód

Nobel-díj - Krasznahorkai László átvette az irodalmi Nobel-díjat

Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.

2025. December 10. 07:18, szerda | Életmód

Nem javasolják élő állat ajándékba adását az állatvédők