Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2018. Szeptember 27. 07:26, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI atchívum

Négy településen lesz vasárnap időközi önkormányzati választás

Négy településen lesz vasárnap időközi önkormányzati választás

Négy településen tartanak vasárnap időközi önkormányzati választást: a főváros XV. kerületében és Mánfán polgármestert, Bujákon polgármestert és képviselőket, a X. kerületben pedig egyéni képviselőt választanak.

A főváros XV. kerületében azért tartanak időközi polgármester-választást, mert Hajdu László (DK) korábbi polgármestert áprilisban országgyűlési képviselővé választották, a két tisztség pedig összeférhetetlen. A polgármesteri tisztségért négy jelölt indul: Németh Angéla alpolgármester (Rászorulókat Támogatók Egyesülete - Magyar Szolidaritás Mozgalom), akit a DK, az MSZP, a Párbeszéd és a Liberálisok is támogatnak, továbbá a kerületet 2010 és 2014 között irányító László Tamás (Fidesz-KDNP), valamint Kerezsi László (Magyar Munkáspárt) és Csékei Sándor (független). A választói névjegyzékben 64 938 helybéli szerepel.

A Baranya megyei Mánfán azért rendeznek időközi polgármester-választást, mert a település korábbi, független vezetője, Hohn Krisztina megkapta a Gémesi György lemondása miatt megüresedett parlamenti mandátumot az LMP frakciójában, ezért összeférhetetlenség miatt lemondott polgármesteri tisztségéről. A posztért öt független jelölt, köztük a jelenlegi alpolgármester, Takács Zsolt, valamint Boros Józsefné, Poczók Gyuláné, Konyári Zsolt és Schneiderné Dreher Mónika indul. A 770 lelkes település választási névjegyzékében 648-an szerepelnek.

A Nógrád megyei Bujákon polgármestert és képviselőket is választanak, mivel a képviselő-testület júniusban feloszlatta magát. A polgármesteri posztért két független jelölt indul: Borbély Ferenc és Borbély Gábor. A hat képviselői helyre huszonöten pályáznak, mindannyian függetlenként. A voksoláson 1702 helybéli szavazhat.

Vasárnap a főváros X. kerületében, Kőbányán a 6. számú egyéni választókerületében egyéni választókerületi képviselőt választanak, miután a korábbi képviselő, Gazdag Ferenc (Fidesz-KDNP) júniusban lemondott. A választáson három jelölt indul: Fléger István Tamás (Magyar Munkáspárt), Kovács Róbert (Momentum Mozgalom) és Szilágyi-Sándor András (Fidesz-KDNP). A voksoláson 5236-an vehetnek részt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.