Hírek
2015. Július 16. 10:35, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Négy megyében már másodfokú a figyelmeztetés a hőség miatt
A tartós hőség miatt négy megyére narancssárga, vagyis másodfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtök délelőtt.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna megyében a napi középhőmérséklet tartósan 25 Celsius-fok felett alakulhat.
Az előrejelzés szerint csütörtökön gomolyfelhős, napos idő várható, de néhol záporeső, zivatar is előfordulhat. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatar térségében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28-33 fok között alakul. Késő estére többnyire 21-27 fok közé hűl le a levegő.
Az UV-B sugárzás maximuma a nagyon erős szintet, akár 7,7-es értéket is elérheti. A napon akár 15-20 perc alatt is le lehet égni.
A jelenlegi figyelmeztetés szerint pénteken - különösen az ország nyugati felében - fokozódik a kánikula. Péntekre az egész országra legalább másodfokú, számos megyére, köztük a fővárosra pedig a legmagasabb fokú, piros figyelmeztetést adott ki a tartós hőség veszélye miatt a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.

