Hírek
2018. December 27. 07:32, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Négy halálos baleset történt karácsonykor
Négy balesetben öten vesztették életüket az ország közútjain az ünnep három napján - közölte a rendőrség csütörtökön a honlapján.
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata azt írta: december 24-én 0 órától december 26-án 24 óráig a rendőrök 64 olyan közúti közlekedési balesetnél intézkedtek, ahol sérülés is történt. A halálos kimenetelűeken felül 20 baleset súlyos, 40 könnyű sérüléssel végződött.
A rendőrök 252 embert állítottak elő, köztük 108-at bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt, 23-at ittas vezetés miatt.
A rendőrök 60 jogellenesen Magyarországon tartózkodó külföldit tartóztattak fel és kísértek vissza az ideiglenes biztonsági határzáron, és 4 embert akadályoztak meg abban, hogy belépjen az ország területére - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 13:00, csütörtök | Belföld
MVM: az érkező földgázszámlákban a rezsistop-kedvezményről is kapnak tájékoztatást az ügyfelek
2026. Február 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter német beavatkozási kísérletekről beszélt a magyar választásokba
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.

