Városlista
2025. január 15, szerda - Lóránt

Hírek

2024. Augusztus 08. 07:51, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

NAV: a lakáskiadáshoz nem kell feltétlenül adószámot kiváltani

NAV: a lakáskiadáshoz nem kell feltétlenül adószámot kiváltani

A lakáskiadáshoz nem kell feltétlenül adószámot kiváltani, hacsak a bérbeadó nem választ valamilyen adószámhoz kötött gazdálkodási formát

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel a kiadó ingatlanok piacának csúcsszezonja kapcsán a hosszú távú lakáskiadás legfőbb szabályait összefoglaló közleményében.

A közlemény szerint ha a bérbeadó magánszemély és nem turisztikai céllal adja ki ingatlanját, akkor a bérbeadás főszabály szerint áfamentes.

A havi lakbérről átvételi elismervényt kell kiállítani, ami írásban rögzíti a bevételt - tették hozzá.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a bérbeadás teljes bevételéből a jövedelem kétféle módon állapítható meg: az egyik lehetőség a tételes költségelszámolás, amikor a bevételt csökkentik az igazolható költségek (közüzemi számlák, felújítási költségek) és az értékcsökkenés. A másik lehetőség, hogy a teljes bevételből 10 százalék költséghányad levonásával állapítja meg jövedelmét a bérbeadó.

A jövedelem után negyedévenként adóelőleget kell fizetni, és az éves szja-bevallásban ingatlan-bérbeadásból származó jövedelemként kell feltüntetni; az adó mértéke 15 százalék - áll a közleményben.

Az ingatlankiadás adózásáról bővebb információ olvasható a 10. számú Információs füzetben - írták.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 15. 08:07, szerda | Belföld

Az északi országrészben havazik

Döntően borult időre számíthatunk többfelé - többnyire gyenge - havazással, hószállingózással, északnyugaton, nyugaton délután havas eső, eső is valószínű.

2025. Január 15. 08:00, szerda | Belföld

Nagy Márton szerint 2025 a családok és a vállalkozások éve lesz

A családok és a kis- és középvállalkozások (kkv) éve lesz 2025; a családoknál már érezhető a pozitív fordulat, a kkv-knál viszont még el kell indulnia a hitelezési fordulatnak

2025. Január 15. 08:00, szerda | Belföld

NAV: kedvezményesen 1,8 milliót adhat a munkáltató a harmincöt évnél fiatalabb dolgozóinak lakhatásra

A munkáltató 2025. január 1-től évente 1,8 millió forinttal támogathatja a harmincöt év alatti dolgozóinak lakhatását. Így az alkalmazottjának a lakásbérleti díjához vagy a lakáscélú hitelének törlesztőrészletéhez járulhat hozz

2025. Január 15. 07:59, szerda | Belföld

Lantos Csaba: a napelemek felfutása elképesztő, jönnek az új pályázatok

Hamarosan több mint 300 milliárd forintra nőhet az áramtárolás hazai támogatása, az idén számos nagy tárolót adhatnak át - egyebek között erről nyilatkozott a Világgazdaságnak Lantos Csaba energiaügyi miniszter.