Hírek
2025. Március 30. 08:49, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: a gépjárműadó befizetésénél is érdemes a mobilapplikációt választani
A gépjárműadó befizetésénél is érdemes a NAV mobilapplikációját választani, a NAV-Mobilt azoknak is célszerű letölteni, akiknek gondot okoz az egyösszegű befizetés, hiszen itt az akár 5 havi pótlékmentes részlet is igényelhető
- hívta fel a hivatal a figyelmet pénteken az MTI-nek küldött közleményében.
A tájékoztatás szerint eddig már 14 ezer részletfizetési kérelem érkezett a hivatalhoz.
A NAV-Mobilon benyújtott kérelmeket automatikusan - emberi közbeavatkozás nélkül - bírálja el a NAV, így az applikációban percek alatt megjelennek az engedélyezett részletfizetés adatai. A döntést tartalmazó határozatot jellemzően még aznap kézbesíti a NAV az ügyfél tárhelyére.
A NAV-Mobil - úgynevezett push üzenetben - figyelmeztet a részletfizetés előtti napon, hogy másnap esedékes a fizetés. A részletet befizetni szintén az adóhivatal applikációjában a legegyszerűbb
- ismertették.
A gépjárműadó a NAV-Mobilos befizetés mellett idén is utalható a 10032000-01079160 számú, NAV belföldi gépjárműadó bevételi számlára, illetve a határozatban szerepelő fizetési linken is pillanatok alatt rendezhető. Utaláskor az adószámot, vagy az adóazonosító jelet kell feltüntetni a közleményben, és nem a rendszámot. A gépjárműadót idén is április 15-ig, egy összegben kell befizetni - tájékoztatott a NAV.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson
Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország
2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani
A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.
2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld
A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak
Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.
