Hírek
2018. Július 25. 08:28, szerda | PR
Mivel védjük a bőrünket várandósan?
A terhesség az egy más állapot, nem csak hormonálisan, hanem a bőrünk tekintetében is.
Ha nem szeretnénk a kis csodánk születése után kívülről is egy anyatigrisre hasonlítani, akkor célszerű már időben elkezdeni gondoskodni a bőrünkről.
Persze ez mindenkinél mást jelent, mivel vannak olyanok, akikről az első 12 hétben lehet sejteni, hogy gyermeket hordanak a szívük alatt, de van, akiknél még az 5. hónapban sem látszik semmi. Pont ezért, mivel nem lehet általánosítani, ezért mi azt javasoljuk, hogy ha elmúlt a pozitív teszt okozta sokk, akkor érdemes a gyakorlati teendőkre is koncentrálni és kitalálni, hogy mivel ápoljuk a bőrünket ez alatt a 9 hónap alatt.
Várandósság alatt
Mivel sokkal egyszerűbb megelőzni a kötőszövetek terhelésének következtében előbújó repedéseket, mint kezelni, ezért inkább gondolkodjunk előre. Ezért nagyon praktikus, ha testápolóval elkeverünk egy kis növényi olajat, méghozzá olyat, ami gyümölcsökből, vagy növényi magvakból lett kivonva és hígítatlanul, tisztán tartalmazza jótékony hatásokkal bíró nedűt. A legjobb, ha jojoba, avokádó, esetleg makadámdió vagy szőlőmag olajat használunk ezeken a területeken. Ezek közül mindegyiknek kiemelkedő a hidratáló hatása, remekül hozzájárulnak a selymes és rugalmas bőrhöz, amire, valljuk be nagy szükségünk lesz a továbbiakban. A mandulaolaj különösen ellenállóvá teszi a bőrt, de olyan gyengéden ápol, hogy még a kisbabádat is bekenhetnéd vele a későbbiekben. A szőlőmagolaj kifejezetten a sejtek regenerálódásában segít, ezért rendkívül hasznos már minél előbb elkezdeni a használatát. Ezzel megelőzheted a terhesség alatti striák kialakulását, majd pedig szülés után segít gyorsítani a regenerálódást, a bőrrétegek anyagcseréjét.
Ha már túl vagyunk a szülésen
Ha már túl vagyunk az áldott állapotot és a kisgyermek is megszületett, akkor az elején még nem foglalkozunk a saját testünkkel, mindent beleng a babaillat. Aztán eljön az eszmélés pillanata, amikor látjuk, hogy a bőrünk már nem olyan rugalmas, ha pedig hirtelen visszafogytunk, akkor meg talán meg is ereszkedett kicsit. Hogy ezt a letaglózó pillanatot valamennyire enyhítsük, ezért kezdjük el már a kórházból való hazajövetelkor ápolni a bőrünket. A sebgyógyulásban jó társaink lehetnek a búzacsíra olaj, földimogyoró olaj, homoktövis és körömvirágolaj is, amik gyulladáscsökkentő flavonoidokat tartalmaznak, valamint erős antibakteriális hatással rendelkeznek. A felsoroltak mind tartalmaznak értékes zsírsavakat, vitaminokat és olajsavakat, melyek bőrtápláló és bőrnyugtató tulajdonságokkal bírnak, nem beszélve a regeneráló, gyógyító hatásukról.
Ha úgy érzi, hogy szívesen kipróbálná az Aromax olajok rendkívüli hatásait, keressen minket bátran!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 13:01, szombat | PR
Skoda ablaktörlőből diszkófény, orsós magnóból zenei karrier
Dj Dominique a Magyar DJ és Producer Szövetség életműdíjas művésze 2026-ban.
2026. Június 20. 12:54, szombat | PR
K&H: stabilnak érzik a munkájukat a fiatalok, de a megbecsültség hiányzik
a biztos állás mellett az elismerés is egyre fontosabb
2026. Június 18. 15:01, csütörtök | PR
K&H: új szakaszba lépett a vállalatok fenntarthatósági gondolkodása
Miközben a cégek egyre óvatosabban közelítenek a hosszabb távú fenntarthatósági döntésekhez, a gyakorlati intézkedések továbbra is széles körben jelen vannak
2026. Június 17. 13:25, szerda | PR
K&H: a nyár a pénzügyi önállóság gyakorlóterepe
Nyári fesztivál, tábor vagy utazás: érdemes pénzügyi tudással is készülni

