Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2017. Április 07. 11:01, péntek | Helyi
Forrás: teol.hu

Minden szemetet a tó mellé hordtak

Minden szemetet a tó mellé hordtak

A 3,5 köbméter hulladékban voltak műanyag tégelyek, palackok és marhakrotáliák, vagyis állatokat azonosító jelek is.

Vádemelési javaslattal zárt le egy nyomozást a rendőrség egy ozorai férfi és egy bagi nő ellen. A Tamási Rendőrkapitányság Vizsgálati Alosztályának munkatársai az ügyben keletkezett iratokat az illetékes járási ügyészségnek elküldték. A 69 éves férfi és a 23 éves nő ellen a hulladékgazdálkodás rendjének megsértése bűntett elkövetése miatt indult eljárás.

Az iratok szerint a két személy tavaly szeptember 29-én az Ozora külterületén lévő tó mellett – egy e célra egyébként engedélyezett helyen – úgy helyezett el mintegy 3,5 köbméter hulladékot, hogy abban voltak műanyag tégelyek, palackok és marhakrotáliák, vagyis az állatokat azonosító jelek is. Az ügyben kirendelt igazságügyi környezetvédelmi szakértő megállapítása szerint a hulladék egy része veszélyesnek minősül. A gyanúsítottak a bűncselekményt elkövetését beismerték, szabadlábon védekezhetnek – tájékoztatta a teol.hu-t Molnár Ágnes, a megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 09:48, szerda | Helyi

A tamási rendőrök a lakosság segítségét kérik a fiú megtalálásában

A Tamási Rendőrkapitányságon a 17050-157/165/2026. KÖR. számon körözési eljárást folytatnak Kovács József Dzsúlió eltűnése kapcsán.

2026. Július 07. 11:05, kedd | Helyi

Jogsi nélkül, részegen, rendszám nélkül - Ámokfutás Fürgeden

Több bűncselekmény és szabálysértés miatt is felelnie kell annak a 18 éves fürgedi fiatalnak, aki vasárnap délután a helyi művelődési ház udvarára hajtott kocsijával, majd kidöntötte az épület hátsó kapuját.

2026. Július 01. 09:24, szerda | Helyi

Véradás Tamásiban, karjukat nyújtották a rendőrségi dolgozók

A Szekszárdi Területi Vérellátó Központ a Tamási Rendőrkapitányság épületébe szervezett kiszállásos véradást június 29-én.

2026. Június 25. 12:00, csütörtök | Helyi

Életmentő beszélgetés

Egy rendőr lélekjelenlétének és kommunikációs készségeinek köszönhetően sikerült megmenteni egy 19 éves férfi életét Hőgyészen.