Hírek
2023. Május 24. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Meteorológia: idén először érte el a hőmérséklet a 30 Celsius-fokot
Idén először - kerekítve - elérte a hőmérséklet a 30 Celsius-fokot kedden - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.
A bejegyzéshez készített infografika szerint a Bács-Kiskun vármegyei Fülöpháza Hattyús-szék állomáson kedden délután 5 órakor 29,8 Celsius-fokot mértek, a második legmelegebbet - 29,7 fokot - Budakalászon rögzítették.
A simontornyai (Tolna vármegye) és a derekegyházi (Csongrád-Csanád vármegye) mérőállomáson 29 fokot regisztráltak. A Pest vármegyei Aszódon pedig 28,9 fokot mértek kedd délután.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 11:00, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Marco Rubio a béke megteremtésének lehetőségéről tárgyal Budapesten
A béke megteremtésének lehetőségéről és a magyar-amerikai kapcsolatokról tárgyal majd Budapesten Marco Rubio amerikai külügyminiszter
2026. Február 16. 09:00, hétfő | Belföld
Változékony, szeles idő várható a héten, csütörtökön jelentős mennyiségű csapadék érkezhet
A hét elején lassú melegedés kezdődik, a hőmérséklet csúcsértéke 3 és 9 Celsius-fok között alakul, de elszórtan előfordulhat eső, havas eső, hó.
2026. Február 16. 07:35, hétfő | Belföld
Magyar Péter: sorsfordító pillanatban vagyunk
Sorsfordító pillanatban vagyunk, most dől el, hogy maradunk egy félelemre, gyűlöletre és lopásra épülő rendszerben, vagy visszavesszük végre a jövőnket
2026. Február 16. 07:34, hétfő | Belföld
Budapestre érkezett Marco Rubio, az Egyesült Államok külügyminisztere
Megérkezett Budapestre az Egyesült Államok külügyminisztere; Marco Rubiót Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára fogadta a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vasárnap.
